O KLINICE

Clinica Nova – medycyna estetyczna i kosmetologia. ClinicaNova medycyna estetyczna i kosmetologia to miejsce stworzone z miłości do piękna! Wybieramy tylko skuteczne zabiegi na twarz i ciało z wykorzystaniem najwyższej jakości preparatów i urządzeń Hi-Tech! Serdecznie zapraszamy do Naszego Świata Naturalnego Piękna!

© 2020 CLINICANOVA I project by GOTDESIGN

PODOLOGIA

Ortezy indywidualne

W naszym centrum dostępne są gotowe ortezy przynoszące ulgę i efekt terapeutyczny. Jeżeli nie jesteśmy w stanie dobrać idealnej ortezy gotowej, podolog w naszym gabinecie wykona ortezy indywidualne.
 
Ortezy służą do:

  • korekcji zniekształceń stóp
  • zmniejszenia ucisku
  • rozłożenia nieprawidłowych obciążeń w obrębie stopy
  • odseparowaniu (np. palca od palca, odcisk międzypalcowy).

 
Ortezy są wykonane ze specjalnie przeznaczonych do tego mas silikonowych. Materiał jest bezpieczny, przebadany dermatologicznie i wyjątkowo trwały.
W zależności od celu zabiegu podolog dobierze odpowiednią twardość masy.
 
Dzięki masie plastycznej ortezy są indywidualnie dopasowywane do miejsca, które ma zostać odciążone. Zmniejsza to odczucia bólowe, dyskomfort, ochrania i zwiększa stabilność stawów, poprawia funkcję stopy, koryguje deformację stopy, co w konsekwencji zmniejsza lub też zapobiega powstawaniu docisków.

ORTEZY POLIMEROWE

Szybko i skutecznie uwolnić się od bólu – marzenie każdego, kto cierpi, z powodu ucisku palców od stóp. Giętkie ortezy z żelu polimerowego bardzo szybko przynoszą ulgę.
 
Podczas wizyty w gabinecie podolog dopasowuje ortezę odpowiednią do problemu, z jakim boryka się pacjent.
Liczne problemy ze stopami dotyczą bezpośrednio palców stóp i silnie ograniczają swobodę ruchów. Nawet zranienia palców i ich opuszków mogą być bardzo bolesne i uciążliwe. Natychmiastową ulgę mogą przynieść perfekcyjnie uformowane ortezy przeciwuciskowe z żelu polimerowego GEHWOL. Dokładnie dopasowują się do stopy, są miękkie i przyjemne w dotyku dla skóry i można je nakładać bezpośrednio pod skarpetki i nosić do prawie wszystkich butach.
 
Zalety żelu polimerowego: delikatny, przyjazny dla skóry (nie powoduje reakcji alergicznych), nie podrażnia. Zapewnia skuteczną ochronę, nie przemieszcza się w bucie, wytrzymały na delikatne rozciąganie.
 
Poduszka przeciwuciskowa na halluks
Poduszka z żelu polimerowego łagodząca ból powodowany przez halluks. Elastyczna nakładka zapewnia ochronę stopy i komfort chodzenia w każdym obuwiu. Doskonale uzupełnia się z nastawiaczem palców stopy.
 
Nastawiacz do palców stopy
Wkładka wsuwana między palce, odciążająca. Koryguje halluks, chroni skórę z podrażnieniem i niewielkimi ranami. Wskazana dla osób z niewielkimi halluksami.
 
Poduszka przeciwuciskowa na palce młotkowate
Poduszka z żelu polimerowego. Chroni stopę z palcami młotkowatymi. Elastyczna nakładka chroni stopę, łagodzi ból powodowany przez dolegliwość.
 
Nastawiacz do palców stopy
Wkładka wsuwana między palce, odciążająca. Koryguje, chroni skórę, szczególnie przestrzenie między palcami, przed podrażnieniami i niewielkimi ranami.
 
Obrączka ochronna do palców stopy mała
Elastyczna i giętka obrączka do palców stopy z żelu polimerowego. Chroni przed uciskiem. Przynosi ulgę stopom z nagniotkami i odciskami.
 
Nakładka do palców stopy mała
Elastyczna, przyjazna dla palców stopy nakładka z żelu polimerowego. Chroni podrażnioną i uszkodzoną skórę między palcami. Zabezpiecza wrastające paznokcie.
 
Poduszka przeciwuciskowa do przedstopia
Elastyczna podkładka z żelem polimerowym. Zapewnia komfort chodzenia w każdym obuwiu. Chroni przedstopie przed otarciami i modzelami, uciskami.
 
Obrączki do korekcji palców
Elastyczna i giętka obrączka do palców stopy. Chroni przed uciskiem. Przynosi ulgę stopom z nagniotkami i odciskami.
 
Ochraniacz do palców stopy
Elastyczny ochraniacz do palców stopy wypełniony żelem polimerowym. Chroni podrażnioną i uszkodzoną skórę między palcami oraz odciski.