O KLINICE

Clinica Nova – medycyna estetyczna i kosmetologia. ClinicaNova medycyna estetyczna i kosmetologia to miejsce stworzone z miłości do piękna! Wybieramy tylko skuteczne zabiegi na twarz i ciało z wykorzystaniem najwyższej jakości preparatów i urządzeń Hi-Tech! Serdecznie zapraszamy do Naszego Świata Naturalnego Piękna!

© 2020 CLINICANOVA I project by GOTDESIGN

PODOLOGIA

Klamry Drutowe

Klamra drutowa to obecnie najskuteczniejsza metoda korekcji wrastających paznokci. Jest wykonywana indywidualnie, uwzględniając potrzeby pacjenta. Zaletą jej jest zastosowanie w przypadku wrastających paznokci jedno- jaki i obustronnych lub/i wkręcających się. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania jej w przypadki małych, dużych, cienkich, grubych paznokci oraz paznokci u dzieci.
Klamra nie sprawia bólu oraz nie ogranicza codziennej aktywności, daje bardzo szybkie efekty terapii bez ryzyka uszkodzenia płytki paznokcia.
Metalowe klamry na wrastające paznokcie wykonane są z drutu ze stali chirurgicznej.
Są to najbardziej zaawansowane i najskuteczniejsze klamry w ciężkich przypadkach (paznokcie rurkowate, po ingerencjach chirurgicznych, ze stanami zapalnymi).

Z powodu wrastających paznokci cierpi około 80% Polaków. Wrastanie paznokci to bardzo bolesna choroba, często nawracająca. Do najczęstszych przyczyn wrastania paznokci należy: niewłaściwe obcinanie paznokci, korzystanie z niewłaściwego obuwia, obciążanie stopy ćwiczeniami fizycznymi, nieodpowiednia biomechanika chodu, uderzenia i inne podrażnienia. Podczas wizyty u chirurga najczęściej spotkamy się z opinią, że jedynym sposobem uporania się z wrastającym paznokciem jest zerwanie płytki paznokciowej. Klamry korekcyjne to jednak zdecydowanie mniej inwazyjna, mniej bolesna i dużo bezpieczniejsza metoda korekcji wrastającego paznokcia. Zakładać je można nawet wtedy, gdy doszło do stanu zapalnego wału paznokciowego.

Klamrę mocuje się pod brzegami paznokcia, w miejscu, gdzie zaczyna on wrastać w ciało. Klamra jest odpowiednio kształtowana i indywidualnie dopasowywana ręcznie, za pomocą specjalnych narzędzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie uszkodzimy płytki paznokcia w miejscu, w którym jest ona zdrowa, w przypadku wrastania jednostronnego. Na ostre końcówki klamry nakłada się specjalną masę. Klamra utrzymywana jest na paznokciu aż do całkowitego jego odrośnięcia nowym torem.

Metoda ta pozwala na skorygowanie nawet bardzo zdeformowanych paznokci, również wtedy, gdy wystąpił już stan zapalny. Założenie klamry przynosi natychmiastową ulgę w cierpieniu. Do niedawna pokutował mit o konieczności chirurgicznego usuwania wrastających paznokci. Na szczęście na ratunek przychodzi nam o wiele nowocześniejsza i mniej urazowa metoda leczenia – klamry korygujące na wrastające paznokcie.

KOSTKA ARKADY – REWOLUCYJNA METODA LIKWIDUJĄCA PROBLEM WRASTAJACYCH PAZNOKCI


Metoda korekcji wrastających paznokci Kostką Arkady to przełom w dziedzinie podologii. Innowacyjne narzędzie medyczne stworzone by w rewolucyjny sposób leczyć schorzenie. Jej niepodważalnym atutem jest szybka, skuteczna i co najważniejsze bezinwazyjna terapia. Korekcja paznokcia za pomocą Kostki Arkady to natychmiastowa ulga i znaczna oraz trwała poprawa estetyki paznokcia.

Zabieg Kostką Arkady to najszybsza, nieinwazyjna i wykorzystująca innowacyjne narzędzia metoda leczenia wrastających paznokci. Dlatego zalecana jest ona wszystkim, których dotyczy ten problem. Często stosuje się ją jako alternatywę zabiegów chirurgicznych lub po wykonaniu innych zabiegów, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Czas wykonywana zabiegu to przeważnie ok. 30-40 minut. W przeważającej większości przypadków już jedna wizyta przynosi pożądany i trwały efekt. Czasem konieczna jest comiesięczna kontrola, która umożliwia wykonanie ewentualnych minimalnych ruchów korygujących i ukształtowanie płytki do momentu uzyskania oczekiwanych rezultatów. Liczba wizyt kontrolnych jest uzależniona od rodzaju płytki i zmian towarzyszących wrastaniu. Zabieg Kostką Arkady jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta, nawet w przypadku występowania neuropatii i grzybicy.

Metoda zalecana przez lekarzy specjalistów na całym świecie:
http://www.metodaarkady.com/referencje_pl.php

Rurki Sulci-Protektor

Rurki Sulci-Protektor zalecane są w przypadku stwierdzenia niewielkiego wrastania paznokcia, spowodowanego np. niewłaściwym obcinaniem paznokci. Metoda ta pozwala kontrolować tor rośnięcia paznokcia. Przeciętą z jednej strony rurkę za pomocą aplikatora nasuwa się na odpowiednio przygotowany brzeg paznokcia.

Tamponada

Najprostsza metoda opatrywania wrastającego paznokcia dla złagodzenia bólu powodowanego przez dolegliwość. Dzięki temu nawet bolesne stany zapalne wokół paznokcia są łagodzone przez paski tamponów. W przypadku wrastania bez stanu zapalnego, gdy opuszek mocno zasłania wrośnięty paznokieć, tampon umożliwia lepszą penetrację przestrzeni, w celu poszukania miejsca wrastania. Tamponadę podolog mocuje za pomocą specjalnego aplikatora, natomiast usuwa za pomocą pincety anatomicznej. W przypadku skomplikowanego wrastania, tampon wzmacnia efekt odciągania paznokcia od skóry, delikatnie podnosi płytkę paznokciową.