O KLINICE

Clinica Nova – medycyna estetyczna i kosmetologia. ClinicaNova medycyna estetyczna i kosmetologia to miejsce stworzone z miłości do piękna! Wybieramy tylko skuteczne zabiegi na twarz i ciało z wykorzystaniem najwyższej jakości preparatów i urządzeń Hi-Tech! Serdecznie zapraszamy do Naszego Świata Naturalnego Piękna!

© 2020 CLINICANOVA I project by GOTDESIGN

LASEROTERAPIA

FOTOODMŁADZANIE

Zabieg fotoodmładzania polega na regeneracji powierzchni skóry obejmującej 2 procesy:

 • Likwidacja objawów starzenia – usunięcie zmian naczyniowych oraz plam lub przebarwień
 • Ujędrnianie skóry – usuwanie płytkich zmarszczek, napięcie skóry

Fotoodmladzanie polega na redukcji uszkodzeń posłonecznych skóry, nierównomiernych przebarwień, zaczerwienień i naczynek krwionośnych oraz stymulacji własnego kolagenu poprzez nieinwazyjne pobudzanie fibroblastów (komórek skóry).

Poprawia strukturę skóry, wygładza ją, ujędrnienia i uelastycznienia, likwiduje drobne zmarszczki, zwęża pory i rozświetla cerę. Ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów uzależniona jest od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu.

Piękna i zadbana skóra bez przebarwień i zaczerwienień ? – oczywiście!
Zabieg fotoodmładzania temu właśnie służy. Efektywnie usuwamy podczas tego zabiegu uporczywe przebarwienia, zmiany naczyniowe w postaci rumienia, teleangektazji czy małych naczyniaków. Bezpośrednio po zabiegu występuje zaczerwienienie, które zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku minut. Zaraz po zabiegu można nałożyć makijaż i powrócić do swoich ulubionych zajęć.

Jak zabieg fotoodmładzania działa?
Wysoko selektywne światła są absorbowane przez hemoglobinę oraz zmiany pigmentowe, ale nie przez „zdrową” skórę. Podgrzane struktury są następnie w sposób kontrolowany niszczone.

Technologia Elos
Dzięki zastosowaniu bipolarnej energii RF możemy stosować zdecydowanie mniejsze energie. Aby uzyskać ten sam efekt przy użyciu tradycyjnego IPL energia musi być zdecydowanie wyższa, co wiąże się z bólem podczas zabiegu oraz ewentualnymi efektami ubocznymi jak oparzenia.

Jedynie urządzenia w technologii Elos w sposób ciągły kontrolują bezpieczny stopień podgrzania skóry leczonej.

Primelase Excellence

Bezbolesna depilacja laserowa

    

Najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Primelase Excellence to jeden z najnowocześniejszych laserów medycznych na rynku będący ikoną innowacyjności i bezpieczeństwa, który emituje trzy rodzaje fal:  diodową, blend oraz ND:YAG, dzięki czemu możemy szybko i skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia.

Primelase Excellence posiada dwie głowice. Do wyboru: diodową (810nm) i aleksandrytową (755 nm), dzięki, którym możemy usunąć również jasny, rudy i słaby włos. Urządzenie ma wbudowany doskonały system chłodzenia Crystal Freezedzięki któremu zabieg jest właściwie bezbolesny.

Laser diodowy PRIMELASE EXCELLENCE™ jest najnowszym, najmocniejszym i najszybszym systemem do depilacji laserowej – lepszym niż Vectus™, lepszym niż Light Sheer™.

 • najnowocześniejszy sprzęt na rynku
 • najwyższa moc szczytowa
 • najlepszy system chłodzenia skóry
 • największa skuteczność usuwania owłosienia
 • minimum bólu w porównaniu z Vectus™ oraz Light Sheer™

Istnieje wiele urządzeń wykorzystywanych do laserowego usuwania owłosienia. W naszej Klinice oferujemy usługi z zastosowaniem lasera diodowego i aleksandrytowego PRIMELASE EXCELLENCE™.Laser ma zdecydowaną przewagę nad wieloma innymi urządzeniami tego typu.

SKUTECZNOŚĆ:

 • bez względu na kolor włosów 
 • bez względu na kolor skóry
 • bez względu na porę roku

 

Przebieg zabiegu laserowego usuwania owłosienia

Przez kilka tygodni przed zabiegiem zaleca się pacjentom, by nie wyrywali włosów z okolicy, która będzie poddana terapii. Ponadto pacjenci nie powinni się opalać przynajmniej przez kilka tygodni, a najlepiej kilka miesięcy przed zabiegiem.

Po zabiegu przez 2 tygodnie nie należy wykonywać depilacji woskiem, golić ani farbować włosów okolicy poddanej laseroterapii.

Usuwanie włosów ze skóry trwa przez pierwsze 10-14 dni po zabiegu. Zaczerwienienie i niewielki obrzęk mogą utrzymywać się przez 2-3 dni po laserowej depilacji w obrębie twarzy i kilka tygodni po depilacji innych okolic.

W większości przypadków wymagane jest wykonanie 4-6 zabiegów, by osiągnąć pożądane rezultaty. Okres wykonywania zabiegów jest ważny, ponieważ włosy powinny być podane laseroterapii w fazie anagenu. Faza ta jest krótka (6-12 tygodni) dla włosów na głowie, a zabiegi powinny być wykonywane w odstępie miesiąca czasu.

Laserowe usuwanie owłosienia to nowoczesna metoda leczenia, a jej efektywność zależy w dużej mierze od prawidłowego doboru parametrów lasera. Jest to jedyny, naprawdę skuteczny sposób permanentnego usunięcia owłosienia.

Posiada dwa tryby pracy – statyczny i dynamiczny, pozwalając na jeszcze większy komfort pacjenta oraz bardziej skuteczne i szybsze działanie lasera.

Laser Primelase Excellence działa tylko powierzchownie, nie wpływając na funkcje organizmu. Emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę, nie uszkadzając innych narządów otaczających miejsce zabiegowe, dlatego zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezpieczny.

Pełna seria zabiegów przynosi trwałe efekty w postaci nieodrastania włosów i możliwość cieszenia się gładkim ciałem. Pierwsze, zadowalające rezultaty są widoczne już po pierwszym 1 zabiegu. Depilacja Primelase Excellence to skuteczne i szybkie usunięcie owłosienia min. na nogach, rękach czy w miejscach intymnych.

  Alma Harmony Baby Rejuve™ jest platformą laserową najnowszej generacji stworzoną przez światowego lidera w technologiach działających w oparciu o laser, światło, fale radiowe oraz ultradźwięki Izraelską firmę Alma Lasers™.

Głowica Dye-VL™ to jedna z najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystujących wąskopasmowe światło pulsacyjne. Dye-VL wykorzystuje serią trzech filtrów, które emitują światło w zakresie 500-600 nm. Dzięki zastosowaniu tak wąskiego spektrum światła, terapia jest wysoce skuteczna w likwidowaniu zmian pigmentacyjnych i naczyniowych.

 Dye-VL łączy w sobie cechy leczenia laserowego i IPL: wysoką energię impulsu z krótkim czasem jego ekspozycji.

Zabieg można wykonywać nawet na bardzo delikatnych obszarach ciała, takich jak dekolt, szyja czy przedramiona.

 Zabieg Dye-VL pozwala na wyrównanie kolorytu skóry, likwidację przebarwień, redukcję rumienia i zwiększenie napięcia skóry.

 Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak najbardziej spektakularne efekty uzyskuje się po serii trzech zabiegów wykonywanych w odstępach 3-4 tygodniowych.

Na co zadziała

 • Zmiany naczyniowe
 • Rumień
 • Rozszerzone naczynka na twarzy,
 • Naczyniaki płaskie, gwieździste, rubinowe
 • Trądzik różowaty
 • Rozszerzone pory
 • Fotoodmładzanie skóry (wiotkość, utrata jędrności, postępujące procesy starzenia się skóry)
 • Plamy starcze
 • Przebarwienia posłoneczne, pozapalne

Przygotowanie do zabiegu:

 • 3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawiać preparaty (stosowane miejscowo lub doustnie) zawierające witaminę C oraz retinol,
 • 2 tygodnie przed zabiegiem nie stosować ziół fotouczulających takich jak np. dziurawiec,
 • 2-3 tygodnie przed zabiegiem nie należy stosować antybiotykoterapii,
 • minimum pół roku przed zabiegiem należy zakończyć terapie retinoidami,
 • minimum tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać silnych zabiegów złuszczających.

Naczynka

Poszerzone, drobne naczynka o średnicy od 0.1-0.4 mm nazywa się teleangiektazjami lub potocznie „pajączkami naczyniowymi”.

Powstają z pojedynczych zmian, które z czasem łączą się tworząc sieć, która przypomina sieć pajęczą.

Zmiany najczęściej umiejscowione są na bocznych powierzchniach ud i podudzi, twarzy, dekolcie, niekiedy także w okolicach dołu podkolanowego, co może również powodować dolegliwości bólowe.

Przed zabiegiem

Po zabiegu

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania naczynek? 

Podczas pracy głowica Dye-Vl  podwyższona temperatura powoduje denaturację ściany naczynia, włóknienie, a w konsekwencji jego zamknięcie. Głowica aparatu wyposażona jest w pełni niezależne chłodzenie kontaktowe. Chłodzona końcówka chroni naskórek oraz znacznie zwiększa komfort pacjenta. Soczewka dostarcza energię w równomierny sposób, zmniejszając tym samym uczucie przegrzania i bólu.

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty to schorzenie występujące najczęściej między 30-55 rokiem życia. Częściej występuje u kobiet, natomiast cięższe przypadki spotyka się u mężczyzn. Etiologia trądziku różowatego jest niezwykle złożona. Mogą go powodować sytuacje stresowe, zaburzenia endokrynologiczne, niedobory witamin, stosownie glikokortykosteroidów lub innych substancji i leków.

Klasyczne metody leczenia: miejscowe, ogólnoustrojowe oraz nieodpowiedni dobór kosmetyków do pielęgnacji często nie dają oczekiwanych efektów estetycznych oraz wiążą się z występowaniem działań niepożądanych jak np. przy stosowaniu leków z grupy pochodnych witaminy A (izotretynoiny).

Nowoczesną, alternatywną metodą lub jako wspomaganie terapii jest leczenie trądziku różowatego przy pomocy spektrum światła  450-600 nm, używając do tego głowicy Dye-Vl Alma Harmony baby Rejuve.

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak konkretny plan leczenia, ilość zabiegów oraz odstęp pomiędzy zabiegami jest ustalany indywidualnie po konsultacji kosmetologa lub lekarza. O zapewnienie komfortu podczas zabiegu dba system chłodzący, co dodatkowo zapobiega przegrzaniu się skóry i oparzeniom. Laserowe leczenie trądziku różowatego pozwoli na osiągnięcie pożądanego efektu.

Jak wygląda zabieg?

Parametry zabiegu są dobierane w zależności od rodzaju zmiany oraz skóry pacjenta. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać uczucie ciepła oraz pieczenia. Po zabiegu na skórze może wystąpić zaczerwienie oraz obrzęk, utrzymujący się do tygodnia. Pełen efekt widoczny jest po serii zabiegów, które zostaną ustalone podczas indywidualnej konsultacji.

Przebarwienia

Zmiany pigmentacyjne występują pod postacią piegów, plam starczych, plam soczewicowatych oraz zaburzeń pigmentacyjnych. Powodów powstawania wszelkich zmian pigmentacyjnych jest kilka, są to m.in. nadmierna ekspozycja na działania promieni słonecznych, przyjmowanie różnych leków (w tym tabletek antykoncepcyjnych) oraz nieprawidłowe stosowanie środków do pielęgnacji skóry.

Przed zabiegiem

Po zabiegu

Stosując technologie światła pulsacyjnego w zakresie 450-600nm Dye-Vl możemy skutecznie walczyć ze zmianami pigmentacyjnymi. To właśnie ta długość światła wykazuje niezwykle skuteczną, wysoką absorpcję do melaniny.

Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny dla Pacjenta. Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, przebarwienia podczas zabiegu ciemnieją, po czym następuje proces ich naturalnego złuszczania.

Ilość zabiegów zależy od rodzaju zmiany i jest dobierana indywidualnie podczas konsultacji.

Fotoodmładzanie

Kolejna zaletą spektrum światła 450-600nm jest jego dobroczynny wpływ na skórę. Posługując się głowica Dye-vl, ustawiając odpowiednie parametry zabiegowe (inne niż w przypadku przebarwień czy zmian naczyniowych), możemy wykonać zabieg fotoodmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Podgrzewając tkanki do wyższych temperatur, pobudzamy syntezę nowych włókien kolagenowych, co wyraźnie wpływa na znaczną redukcję zmarszczek, wzrost napięcia skóry oraz poprawę owalu twarzy. Efekty widoczne są już po 1 zabiegu.

Zabieg ten możemy łączyć z innymi zabiegami – takimi jak: mezoterapia igłowa, peelingi chemiczne czy typowe zabiegi pielęgnacyjne w czasie jednej wizyty.

Usuwanie przebarwień na dłoniach

Plamy umiejscowione na dłoniach to najczęściej plamy soczewicowate starcze – okrągłe lub owalne, wyraźnie oddzielone od zdrowej skóry, niewielkie plamki w kolorze od jasnego brązu do prawie czarnego. Tworzą się w miejscach nieosłoniętych przed działaniem promieniowania ultrafioletowego (również tego z solarium), głównie na twarzy, grzbietach dłoni i szyi, a także przedramionach i podudziach. Najczęściej pojawiają się między 30. a 50 rokiem życia. W miarę upływu czasu plamy te mogą się powiększać i przybierać coraz ciemniejsze zabarwienie.

Dzięki laserowej technologii Elõs™ można pozbyć się plam soczewicowatych w szybki i bezbolesny sposób. Światło lasera IPL wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie.

Często już po pierwszym zabiegu uzyskujemy pożądany rezultat. Plamy przybierają postać jasnych plamek, co satysfakcjonuje klientów, jako efekt zabiegu.