O KLINICE

Clinica Nova – medycyna estetyczna i kosmetologia. ClinicaNova medycyna estetyczna i kosmetologia to miejsce stworzone z miłości do piękna! Wybieramy tylko skuteczne zabiegi na twarz i ciało z wykorzystaniem najwyższej jakości preparatów i urządzeń Hi-Tech! Serdecznie zapraszamy do Naszego Świata Naturalnego Piękna!

© 2020 CLINICANOVA I project by GOTDESIGN

ZABIEGI NA CIAŁO

DERMO HEALTH – NAJSKUTECZNIEJSZA REDUKCJA CELLULITU

MASAŻ ENDERMOLOGICZNY – DERMO HEALTH® -znakomita w zwalczaniu cellulitu nawet
w jego  zaawansowanych stadiach.

Metoda DERMO HEALTH® pomaga wyrównywać istniejące nierówności na skórze, zapobiega także powstawaniu nowych.

Zastosowanie technologii, pozwala na wykonanie przy użyciu DERMO HEALTH bezpiecznych, bezbolesnych zabiegów, które nie wymagają okresu rekonwalescencji oraz charakteryzują się doskonałymi rezultatami.

Co stawia zabieg Dermo Health ponad inne metody zwalczania cellulitu?

 • Po pierwsze bezpieczny – nie działamy żadną temperaturą, więc nie dochodzi do efektu przegrzania skóry, w wyniku których efekt jest szybki, ale krótkotrwały (tzw. oszukany efekt) i może dojść do trwałych uszkodzeń termicznych skóry.
 • Po drugie zdrowy i bezpieczny – zabieg wykonywany jest na całe ciało ze szczególnym naciskiem czasowym na wybrane przez pacjenta obszary, dzięki czemu uzyskujemy drenaż całego ciała, warunkujący prawidłowe funkcjonowanie organizmu i bezpieczne odprowadzenie zemulsyfikowanego „tłuszczyku” w celu jego wydalenia
 • Po trzecie higieniczny – zabieg wykonywany jest z zastosowaniem cienkich kombinezonów stanowiących własność i przypisanych jednemu klientowi
 • Po czwarte przyjemny – zabieg jest całkowicie bezbolesny a nawet określany jako przyjemny.
 • Po piąte skuteczny – z relacji klientów poddanych zabiegowi, już w połowie serii, zauważalne jest wygładzenie skóry a garderoba zaczyna być, o co najmniej numer za duża.

WSKAZANIA:

 • widoczny cellulit,
 • nadmiernie otłuszczone partie ciała,
 • gruby, szorstki naskórek,
 • poluźniona i pozbawiona jędrności skóra,
 • zwiotczenie mięśni.

EFEKTY:

 • znaczna redukcja cellulitu,
 • wyszczuplenie otłuszczonych partii ciała,
 • znaczna redukcja obwodów ciała
 • redukcja szorstkości skóry,
 • wygładzenie i uelastycznienie naskórka,
 • poprawa stanu napięcia mięśni,
 • pojędrnienie skóry.

Endermologie® Alliance LPG

Inteligentna metoda stymulacji Twojej skóry i Twojego ciała wprowadzi Cię w nowy wymiar pielęgnacji.

Po 30 latach badań francuska firma LPG stworzyła innowacyjny patent endermologie® Alliance służący naturalnej regeneracji i stymulacji tkanek. Rewolucyjna technologia pozwoliła połączyć trzy aspekty, tak istotne dla uzyskania najlepszych efektów zabiegowych: redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu i ujędrnienie skóry, skracając jednocześnie czas zabiegu oraz ilość powtórzeń zabiegu.

Do zabiegu na ciało wykorzystujemy głowice Alliance 80 i 60. Znane ze swojej skuteczności automatyczne rolki zostały wzbogacone o zmotoryzowaną klapkę, która umożliwia wielowymiarową penetrację tkanki. Wymagane dotychczas trzy zróżnicowane ruchy głowicą zabiegową, dzięki nowemu patentowi łączącemu zmotoryzowaną rolkę i klapkę, zostały zastąpione przez prosty system styku głowicy ze skórą, co wpływa na czas zabiegu, odczucia zabiegowe i efekty zabiegu.

Technika Endermologie® opiera się na opatentowanym procesie – podciśnienie tworzy fałdę skórną, która następnie jest masowana przez elektronicznie sterowaną rolkę. Nieporównywalną z żadną inną metodą mobilizację tkanki uzyskuje się poprzez zmienne kierunki i różne prędkości obrotu. Po pobudzeniu komórek następuje naturalne uwalnianie tłuszczu, przywrócona zostaje prawidłowa wymiana płynów w procesie krążenia. Proces zabiegowy również w naturalny sposób aktywuje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które wspomagają efekt trwałego liftingu.

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu masaż wykonywany jest przez specjalny kostium „Endermowear”, który zapewnia optymalną moc zabiegu i daje możliwość wykonywania płynnych manewrów.

Nowy patent Alliance posiada unikalny Sensor Identyfikacji Skóry Alliance [ASI], umożliwiający przeprowadzanie zabiegu przy jednoczesnym precyzyjnym dostosowywaniu się do jakości tkanki, jej delikatności, włóknistości, braku elastyczności itp. Gwarantuje to wysoki standard bezpieczeństwa zabiegu i możliwość dopasowania do różnych problemów terapeutycznych.

Wskazania do zabiegu:

 • odchudzanie
 • wyszczuplanie
 • modelowanie sylwetki
 • redukcja cellulitu
 • odmłodzenie
 • poprawa jędrności skóry
 • działanie terapeutyczne – obrzęki, zastoje, blizny, bóle mięśni

Badanie endermologie® Dermscan z 2016 roku wykazało, że już po pierwszych kilku sesjach zabiegowych 67% kobiet zaobserwowało efekty wygładzenia cellulitu, 71% odnotowało zwiększenie jędrności skóry a obwód w talii zmniejszył się aż o 5,2cm.

Dzięki najnowszemu rozwiązaniu Endermologie® Alliance zabieg jest obecnie trzykrotnie wydajniejszy – podczas pojedynczego przesunięcia głowicy realizowane są jednocześnie ujędrnianie, wyszczuplanie i redukcja cellulitu. Ponadto, dzięki nowej głowicy na obszar zabiegowy oddziałuje podciśnienie zmienne (impulsowe) zamiast znanego z poprzednich urządzeń ciągłego, a to sprawia, że zabieg jest jeszcze łagodniejszy, przyjemniejszy, bardziej relaksujący a jednocześnie wydajniejszy.

Fale Radiowe

Technologia RF Termolifting polega na silnym pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny oraz usztywnieniu włókien kolagenowych. Pozwala w sposób trwały i bezinwazyjny na lifting skóry. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast efekty po serii zabiegów są porównywalne z liftingiem klasycznym. Również rozstępy w fazie początkowej bardzo skutecznie są niwelowane dzięki fali radiowej.

Kriolipoliza Cooltech – wymrażanie tkanki tłuszczowej

ALTERNATYWA DO ODSYSANIA TŁUSZCZU

UŻYWAMY TYLKO ORYGINALNYCH MEMBRAN PRODUCENTA GWARANTUJĄCYCH BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU !

Technologia Cooltech to nieinwazyjna metoda trwałej redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą mrożenia. Zabieg polega na kontrolowanym chłodzeniu tkanki tłuszczowej do temperatury -8 stopni Celsjusza przez 70 minut w celu wywołania zjawiska lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych zapewniając maksymalną skuteczność terapii przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa zabiegu Przez kolejnych 6-8 tygodni są one bezpiecznie usuwane z organizmu przez układ limfatyczny i wątrobę w naturalnym procesie metabolicznym. Efektem zabiegu jest trwała i widoczna redukcja obwodów ciała.

Kriolipoliza polecana jest przede wszystkim pacjentom, którzy pomimo aktywnego trybu życia oraz zbilansowanej diety nie mogą poradzić sobie z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej w obszarze ud, brzucha, bioder, pleców, ramion.

Kriolipoliza Cooltech nieodwracalnie niszczy tkankę tłuszczową nie naruszając sąsiadujących tkanek, ponieważ kontrolowana i stabilna temperatura zabiegu nie oddziałuje na inne komórki ciała niż komórki tłuszczowe. Bezpieczeństwo zabiegu wzmaga również zastosowanie oryginalnych membran ochronnych ze specjalistycznym żelem.

Kontrolowane zimno powoduje rozpad komórek tłuszczowych do trójglicerydów oraz kwasów tłuszczowych. Zamrożone komórki są w stopniowy sposób usuwane z organizmu w naturalnym procesie fizjologicznym za pomocą układu limfatycznego.

Urządzenie Cooltech gwarantuje wysoką precyzję i wysokie bezpieczeństwo zabiegu, a także największą skuteczność wśród dostępnych urządzeń, co zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.

Już po jednej sesji zabiegowej kriolipoliza brzucha, ramion, ud czy talii pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów utraty kilku centymetrów w obwodzie.

Wskazania do kriolipolizy Cooltech

– nadmiar miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej

– potrzeba wymodelowania sylwetki

– potrzeba wyszczuplenia wybranej partii ciała

– oporna na dietę i ćwiczenia tkanka tłuszczowa w okolicy ud, brzucha, bioder, pleców, ramion

Przebieg zabiegu kriolipolizy Cooltech

Przed zabiegiem zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad zdrowotny w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Wykonywane są pomiary ciała za pomocą analizatora składu ciała oraz zdjęcia.

Następnie rozpoczyna się zabieg – pacjent przyjmuje pozycję leżącą, a na obszar zabiegowy nakładana jest specjalna membrana antyodmrożeniowa, która zabezpiecza skórę przed działaniem ujemnej temperatury. Specjalista przykłada głowicę zabiegową, która zasysa tkankę do środka. Rozpoczyna się proces mrożenia tkanki – komórki tłuszczowe zostają poddane działaniu temperatury -8 stopni Celsjusza przez 70 min. Zabieg jest bezbolesny, a pacjent może się w tym czasie zrelaksować.

W trakcie trwania jednej sesji można usunąć tkankę tłuszczową maksymalnie z trzech różnych obszarów.

Po odłączeniu głowic skóra jest zaczerwieniona i mocno schłodzona, dlatego w celu przywrócenia krążenia wykonywany jest masaż manualny tkanki. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji – pacjent bezpośrednio po zabiegu może powrócić do codziennych czynności.

Efekty kriolipolizy Cooltech

– zmniejszenie obwodu ud, brzucha, bioder, pleców, ramion

– redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej

– wyszczuplenie, wymodelowanie sylwetki

– eliminacja opornej na dietę i ćwiczenia tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym zachowaniu jędrności skóry;

Rekomendowana liczba zabiegów kriolipolizy Cooltech

Pełna terapia zabiegowa składa się z serii ok. 3 zabiegów wykonywanych na tym samym obszarze co minimum 6 tygodni. Terapię kontynuuje się aż do osiągnięcia efektów satysfakcjonujących pacjenta – na każdym etapie można ją zakończyć lub wydłużyć o kolejne zabiegi. Zabieg można wykonywać przez cały rok.

Przeciwwskazania do kriolipolizy Cooltech

– ciąża i okres karmienia piersią

– nieuregulowana cukrzyca

– choroby nowotworowe

– niewydolność wątroby i nerek

– choroba Raynauda

– zapalenie skóry, w tym egzema w obszarze zabiegowym

– aktywne infekcje wirusowe (w tym opryszczka)

– gorączka

– opalanie na 5 dni przed zabiegiem.

3-etapowy zabieg lipolizy – połaczenie doskonałe:

 1. Peeling
 2. Iniekcja lipolityczna
 3. Presoterapia

LIPOLIZA INIEKCYJNA – redukcja tkanki tłuszczowej (alternatywa dla kriolipolizy CoolTech)la mężczyzn

Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.

Lipoliza to obecnie, oprócz zabiegu kriolipolizy CoolTech najnowocześniejsza metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.

Zabiegi tego typu stają się na świecie alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja).

Na czym polega lipoliza iniekcyjna

Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu- lecytyna. W medycynie od dawna stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podawane są w tkankę tłuszczową powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.

Dla kogo zabieg

Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia (fałdy na plecach, brzuch, uda) których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

Wskazania do lipolizy iniekcyjnej

Wskazania do zabiegu to miejscowe otłuszczenie ciała. Lipoliza wykonywana jest najczęściej w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej: podbródka i brody, brzucha, 'boczków’, ud oraz pośladków, wokół pach, nad kolanami.

Jak wygląda zabieg

Podczas konsultacji ocenia się stopień otłuszczenia i przeciwwskazania do zabiegu. Przed zabiegiem, jako drugi etap, wykonywany jest peeling skóry za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego celu peelingu i rękawicy Kessa. Następnie, po dezynfekcji skóry, dokonuje się wstrzykiwania preparatu lipolitycznego w zaznaczone miejsca bardzo cienką igłą. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi lipolizy (redukcji tkanki tłuszczowej) powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Czasem wystarczający jest jeden zabieg.

Zabieg ten jest idealnym uzupełnieniem diety oraz zabiegów drenujących.

Po zabiegach lipolizy zaleca się wykonanie kilku zabiegów limfatycznych, które pomogą wydalić komórki tłuszczowe, dlatego też ostatnim etapem zabiegu jest zastosowanie presoterapii za pomocą urządzenia do drenażu limfatycznego.

Do zabiegu presoterapii klient zakłada specjalistyczny kombinezon podłączony do systemu sprężania powietrza. Sterowana przez smart-system pompa nadmuchuje i zdmuchuje poszczególne części kombinezonu. Efekt ściskania nasila krążenie krwi i limfy w tkance mięśniowej oraz wspomaga szybsze wydalanie toksyn, odpadów metabolizmu z organizmu potegując efekt lipolizy.

Presoterapia również słynie z efektu stymulacji krążenia krwi, co sprzyja redukcji obrzęków i objawów cellulitu oraz poprawie kondycji.

Presoterapia skutecznie rozwiązuje takie problemy:

 • obrzęki i uczucie ciężkich nóg
 • cellulit w różnym stadium
 • nadmiar wagi i niepożądana tkanka tłuszczowa
 • rehabilitacja po zabiegach plastycznych i chirurgicznych
 • zapobieganie w powstawaniu żylaków
 • zastoje krążenia krwi i limfy

Efekty zabiegu lipolizy iniekcyjnej

– utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,

– lepszy metabolizm komórek skóry,

– lepsze mikrokrążenie,

– stymulacja regeneracji skóry,

– lepsze odżywienie skóry.

Przeciwwskazania

– ciąża oraz karmienie piersią,

– zaburzenia krzepnięcia krwi,

– padaczka oraz choroby wątroby i nerek,

– aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,

– alergia na składniki preparatu,

– otyłość.

Najpopularniejsze obszary zabiegowe lipolizy iniekcyjnej to:

 • uda – wewn.strona/ uda zewn.strona
 • brzuch
 • boczki
 • uda – wewn.strona/ uda zewn.strona
 • obszar nad kolanami
 • biodra

Radiofrekwencja mikroigłowa VIVACE® RF

Vivace RF jest nowoczesnym urządzeniem medycznym, służącym do odmładzania skóry, leczenia blizn i rozstępów a także redukcji zmian trądzikowych, nadpotliwości pach, czy spłycania zmarszczek. Wykorzystuje ono technikę niezwykle precyzyjnego frakcjonowania mikroigłowego RF (głębokość od 0,5 mm do 3,5 mm) z terapią skojarzoną LED, określaną także jako: „lifting bez skalpela”Radiofrekfencja mikroigliwa to zabieg, którego skuteczność wynika z jednoczesnego mikronakłuwania skóry i podgrzewania jej za pomocą fal radiowych, co powoduje zagęszczenie ujędrnienie skóry. Energia RF jest dostarczana poprzez elektrody mikroigłowe, bezpośrednio do skóry właściwej, dzięki czemu następuje produkcja nowego kolagenu oraz elastyny.

Czym wyróżnia się VIVACE® RF?

Minimalnie inwazyjny system odmładzający skórę posiada złote, częściowo izolowane lub nieizolowane końcówki mikroigłowe, które oddziaływują na skórę właściwą bez uszkadzania naskórka. Emisja czerwonego lub niebieskiego światła LED przyspiesza proces gojenia skóry po zabiegu, natomiast precyzyjny mikrosilnik gwarantuje pewną aplikację, pozwala na płynne wkłuwanie igieł w głąb skóry, redukując ból i możliwość wystąpienia efektów ubocznych, jakie często zdarzały się przy użyciu sprzętów poprzedniej generacji.

Dostępne w naszym gabinecie technologie medyczne są bardzo często nagradzane przez ekspertów oraz zadowolonych klientów. Nie inaczej jest w przypadku technologii medycznej VIVACE RF dostępnej w Beauty Medica w Toruniu. W 2019 roku VIVACE RF otrzymało nagrodę Prix de beauté COSMOPOLITAN w kategorii “Zabieg medycyny estetycznej”.

Najlepsze efekty zabiegowe dzięki synergii technologii CIT, WHM i LED.

CIT (Collagen Induction Therapy) TERAPIA INDUKUJĄCA KOLAGEN POPRZEZ MIKRONAKŁUCIA

Podczas zabiegu radiofrekfencji mikroigliwej stosuje się matrycę sterylnych mikroigieł. Wytworzona siatka mikroskopijnych uszkodzeń w skórze stymuluje produkcję nowego kolagenu.

Wytworzenie siatki mikrokanalików

Elektrody mikroigłowe dostarczają energię bezpośrednio do skóry właściwej

Produkcja nowego kolagenu i elastyny

WHM (Wound Healing Mechanism) MECHANIZM GOJENIA USZKODZEŃ VIVACE® RF

Elektrody mikroigłowe Vivace dostarczają bipolarną energię RF bezpośrednio do skóry właściwej, bez uszkadzania naskórka. Powstałe ciepło prowadzi do wytworzenia frakcyjnej struktury mikrouszkodzeń (stref mikrokoagulacji). Naturalną odpowiedzią organizmu na powstałe mikrouszkodzenia jest uruchomienie mechanizmów gojenia uszkodzeń. W efekcie elastyczność i wygląd skóry ulegają poprawie. Energia RF powoduje również zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych, co prowadzi do złagodzenia trądziku.

Dlaczego właśnie VIVACE w Centrum Chantelle

Zalety zabiegu VIVACE to jego przewaga nad innymi technologiami odmładzającymi:

 • Zabiegi mogą być wykonywane przez cały rok
 • Efekty widoczne już w ciągu 1-3 miesięcy
 • Niezwykle krótki okres rekonwalescencji 1-2 dni
 • Proces nakłuwania i podgrzewania skóry, powoduje lifting twarzy, który można porównać do zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego CO2
 • Głowica wyposażona jest w 36 mikroigieł
 • Nakłuwanie na głębokość od 0,5 do nawet 3,5 mm przy nagrzewaniu tkanki do temperatury 45-60*C
 • Efektywna stymulacja produkcji nowego kolagenu
 • Brak efektu złuszczania naskórka (zabieg można natomiast łączyć z ablacyjną procedurą laserową)
 • Możliwość połączenia zabiegu z mezoterapią igłową dla odpowiedniego odżywienia i regeneracji skóry

Wskazania do zabiegów mikroigłowego frakcjonowania skóry VIVACE RF

 • Wiotka i pozbawiona jędrności skóra twarzy,
 • Zmarszczki,
 • Zwiotczenie i utrata elastyczności skóry szyi i dekoltu,
 • Utrata owalu twarzy,
 • Opadające policzki tzw. chomiki,
 • Opadające powieki,
 • Worki pod oczami,
 • Brak jędrności i elastyczności skóry ramion, brzucha, pośladków, ud,
 • Blizny pooperacyjne i pourazowe,
 • Blizny potrądzikowe,
 • Rozstępy,
 • Rozszerzone pory,
 • Trądzik,
 • Nadpotliwość pach.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ostre i przewlekłe stany zapalne w miejscu zabiegu
 • neuralgia i radikulopatia (nerwoból, zaburzenia czucia)
 • zaburzenia psychiczne
 • choroby krwi i układu krążenia
 • leczenie sterydami
 • gorączka
 • choroby nerek lub wątroby
 • rozrusznik serca
 • uszkodzenie nerwów obwodowych
 • ciąża
 • obrzęki
 • gruźlica
 • choroby nowotworowe
 • epilepsja
 • mechaniczne usuwanie owłosienia – depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem – należy zaprzestać minimum miesiąc przed zabiegiem (zależnie od partii ciała i częstotliwości dotychczasowego mechanicznego usuwania owłosienia)
 • miejscowe stosowanie substancji złuszczających

Przebieg zabiegu VIVACE RF

Przed przystąpieniem do zabiegu, przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną, aby wyeliminować przeciwwskazania zabiegowe, omówić wskazany przez pacjenta problem oraz zaplanować serię zabiegową.

W Centrum Chantelle cenimy sobie komfort pacjenta podczas zabiegu, dlatego też Przed rozpoczęciem procedury obszar, który będzie poddany zabiegowi jest znieczulany powierzchniowo aby zminimalizować uczucie dyskomfortu.

Następnie, za pomocą aplikatora wyposażonego w 36 jednorazowych i sterylnych igieł, skóra jest frakcjonowana miejsce przy miejscu. Sposób oddziaływania jest przewidywalny i kontrolowany. Ponadto w zależności od rodzaju korygowanego problemu przebiega na odpowiednio dobranej głębokości. Przesyłana energia powoduje powstanie obszarów koagulacji z mikrouszkodzeniami.   Radiofrekwencja dostarcza do skóry właściwej energię cieplną na poziomie 45-60 stopni tym samym obkurczając istniejące struktury skórne. Efektem będzie uruchomienie dwóch mechanizmów: rozbudowy siatki włókien kolagenowych i elastynowych oraz pobudzenie procesów gojenia. Światło LED potęguje rozpoczęte procesy regeneracji skóry.

Postępowanie po zabiegu VIVACE RF

Przez kilka godzin po zabiegu (zazwyczaj 3-4) utrzymuje się zaczerwienienie skóry. Następnego dnia po zabiegu skóra może być bardzo nieznacznie obrzęknięta i mogą być widoczne pojedyncze strupki. Uboczne efekty pozabiegowe będą jednak krótkotrwałe i mało widoczne w porównaniu do terapii laserami frakcyjnymi. Należy pamiętać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych. Dla wzmocnienia efektów zabiegu, zwłaszcza dla zwiększonej syntezy kolagenu zalecamy stosowanie po mikronakłuwaniu RF serum ze stabilną formą witaminy C. Odpowiedni rodzaj dermokosmetyki zaleci nasz kosmetolog.

Skóra po zabiegu, będąca w przebudowie, może być przesuszona. Wówczas zalecamy zabiegi intensywnie nawilżające, jak i preparaty nawilżające do pielęgnacji w domu.