O KLINICE

Clinica Nova – medycyna estetyczna i kosmetologia. ClinicaNova medycyna estetyczna i kosmetologia to miejsce stworzone z miłości do piękna! Wybieramy tylko skuteczne zabiegi na twarz i ciało z wykorzystaniem najwyższej jakości preparatów i urządzeń Hi-Tech! Serdecznie zapraszamy do Naszego Świata Naturalnego Piękna!

© 2020 CLINICANOVA I project by GOTDESIGN

MEDYCYNA ESTETYCZNA

COSMELAN, DERMELAN – NAJSKUTECZNIEJSZA TERAPIA WYBIELAJĄCA PRZEBARWIENIA

 • Laboratorium Mesoestetic® wykorzystując dotychczasowe doświadczenia, stworzyło preparaty nowej generacji w leczeniu i usuwaniu przebarwień, jakim jest Cosmelan® i Dermamelan. Zabieg jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry.
 • Głównym wskazaniem są plamy o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma).
 • Cosmelan® i Dermamelan to najskuteczniejsze kuracje wybielające w porównaniu z terapiami dostępnymi obecnie na rynku.
 • Zawierają czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.
 • Cosmelan® i Dermamelan nie zawiera substancji o działaniu keratolitycznym.
 • Bardzo skuteczne w procesie usuwania przebarwień typu melasma.
 • Bardzo bezpieczne.
 • Mogą być wykonywane o każdej porze roku.
 • Są odpowiednie dla każdego fototypu skóry.

Dermamelan zawiera wyższą zawartość składników aktywnych od Cosmelanu oraz zawiera kwas salicylowy (którego nie ma w Cosmelanie). Różnica w składzie może sugerować większe powinowactwo Dermamelanu do skóry łojotokowej, jednak Cosmelan również dobrze sprawdza się przy tego rodzaju skórze.

Procedura zabiegu z użyciem Cosmelanu i Demamelanu składa się z 2 etapów: 
W gabinecie kosmetolog oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę w kolorze make-up’u.  Po zabiegu klient z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po okresie od 3 do 7 godzin. Czas trzymania maski jest ustalana w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie klient stosuje krem COSMELAN 2 lub DERMAMELAN 2 przez kilka miesięcy od zabiegu według dobranego schematu. Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością.

Przy ciemnej skórze (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Choć przebarwienia praktycznie znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane.

Jeśli leczenie preparatem Cosmelan 2/Dermamelan 2 zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa. Po aplikacji maski Cosmelan lub Dermamelan w gabinecie bardzo istotna jest kontynuacja terapii kremem w warunkach domowych według otrzymanych wskazówek. Terapia nie może zostać przerwana w założonym czasie. W trakcie trwania kuracji nie można stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających, gdyż efekty terapeutyczne mogą nie zostać osiągnięte.

Wszystkie niezbędne informacje pacjent uzyskuje  podczas konsultacji i zabiegu.

KWAS HIALURONOWY – ULTRAHYDRALIFTING

Ultrahydralifting dla skóry to mikrowypełnienie drobnych zmarszczek, przywrócenie gęstości i wyjątkowo silne nawilżenie skóry.

Zabieg jest doskonałą alternatywą wypełnienia drobnych zmarszczek w górnej części twarzy (np. kurze łapki), który w przeciwieństwie to klasycznego wypełniania kwasem hialuronowym nie „rozpycha” tkanki delikatnej skóry wokół oczu a tym samym nie powoduje gorszego wyglądu po okresie utrzymywania się efektu zabiegu.

Zabieg jest wskazany dla osób, które poddały się zabiegom toksyny botulinowej (po min. 3 tygodniach), w celu nawilżenia skóry, którego poziom wymaga uzupełnienia.
Zabieg wykonuje się przy użyciu kwasu hialuronowego niestabilizowanego lub stabilizowanego wiązaniem naturalnym. Jest to wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego o wyjątkowej wiskoelastyczności i składzie, przeznaczonym do korekcji zmarszczek powierzchniowych(kurze łapki, zmarszczki mimiczne, zmarszczki wokół ust) i przywrócenia odpowiedniego nawilżenia i gęstości skóry. Preparaty uzupełnia niedobory endogennego kwasu hialuronowego spowodowane starzeniem i nadmierną ekspozycją na słońce. Stymuluje fibroblasty i umożliwia formowanie nowej tkanki, intensywnie nawilża skórę.

Zabieg polega na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego śródskórnie i/lub podskórnie, tworząc dodatkową siatkę, rodzaj ‘rusztowania’, które zapobiega tworzeniu się zmarszczek.

Do osiągnięcia optymalnego efektu zalecane są 3 zabiegi w odstępach 3-4 tygodniowych. Cykl zabiegów można powtórzyć po 6 miesiącach natomiast nie jest to wskazanie, gdyż zabieg ten całkowicie odwracalny i nie wymaga powtórzeń.

Zabieg wypełniania niestabilizowanym kwasem hialuronowym wykonuje się w przypadku zmarszczek dotyczących:

 • wrażliwej skóry wokół oczu
 • delikatnej okolicy ust
 • cienkej skóry twarzy
 • wrażliwej skóry dekoltu

KWAS HIALURONOWY – WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki.

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym to krystaliczny, elastyczny żel, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki ponadto nawilża i pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo skuteczne, daje natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Efekt zabiegu utrzymuje się bardzo długo, bo 9-12 miesiący. Po tym czasie preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy.

Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej – Botox, laseroterapia) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym stosuje się głównie w przypadku:

 • bruzd nosowo-wargowych
 • zmarszczek dolnej części twarzy
 • zmarszczki marionetki
 • zmarszczki na owalu twarzy

3-etapowy zabieg lipolizy – połaczenie doskonałe:

 1. Peeling
 2. Iniekcja lipolityczna
 3. Presoterapia

LIPOLIZA INIEKCYJNA – redukcja tkanki tłuszczowej (alternatywa dla kriolipolizy CoolTech)la mężczyzn

Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.

Lipoliza to obecnie, oprócz zabiegu kriolipolizy CoolTech najnowocześniejsza metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.

Zabiegi tego typu stają się na świecie alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja).

Na czym polega lipoliza iniekcyjna

Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu- lecytyna. W medycynie od dawna stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podawane są w tkankę tłuszczową powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.

Dla kogo zabieg

Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia (fałdy na plecach, brzuch, uda) których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

Wskazania do lipolizy iniekcyjnej

Wskazania do zabiegu to miejscowe otłuszczenie ciała. Lipoliza wykonywana jest najczęściej w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej: podbródka i brody, brzucha, 'boczków’, ud oraz pośladków, wokół pach, nad kolanami.

Jak wygląda zabieg

Podczas konsultacji ocenia się stopień otłuszczenia i przeciwwskazania do zabiegu. Przed zabiegiem, jako drugi etap, wykonywany jest peeling skóry za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego celu peelingu i rękawicy Kessa. Następnie, po dezynfekcji skóry, dokonuje się wstrzykiwania preparatu lipolitycznego w zaznaczone miejsca bardzo cienką igłą. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi lipolizy (redukcji tkanki tłuszczowej) powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Czasem wystarczający jest jeden zabieg.

Zabieg ten jest idealnym uzupełnieniem diety oraz zabiegów drenujących.

Po zabiegach lipolizy zaleca się wykonanie kilku zabiegów limfatycznych, które pomogą wydalić komórki tłuszczowe, dlatego też ostatnim etapem zabiegu jest zastosowanie presoterapii za pomocą urządzenia do drenażu limfatycznego.

Do zabiegu presoterapii klient zakłada specjalistyczny kombinezon podłączony do systemu sprężania powietrza. Sterowana przez smart-system pompa nadmuchuje i zdmuchuje poszczególne części kombinezonu. Efekt ściskania nasila krążenie krwi i limfy w tkance mięśniowej oraz wspomaga szybsze wydalanie toksyn, odpadów metabolizmu z organizmu potegując efekt lipolizy.

Presoterapia również słynie z efektu stymulacji krążenia krwi, co sprzyja redukcji obrzęków i objawów cellulitu oraz poprawie kondycji.

Presoterapia skutecznie rozwiązuje takie problemy:

 • obrzęki i uczucie ciężkich nóg
 • cellulit w różnym stadium
 • nadmiar wagi i niepożądana tkanka tłuszczowa
 • rehabilitacja po zabiegach plastycznych i chirurgicznych
 • zapobieganie w powstawaniu żylaków
 • zastoje krążenia krwi i limfy

Efekty zabiegu lipolizy iniekcyjnej

– utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,

– lepszy metabolizm komórek skóry,

– lepsze mikrokrążenie,

– stymulacja regeneracji skóry,

– lepsze odżywienie skóry.

Przeciwwskazania

– ciąża oraz karmienie piersią,

– zaburzenia krzepnięcia krwi,

– padaczka oraz choroby wątroby i nerek,

– aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,

– alergia na składniki preparatu,

– otyłość.

Najpopularniejsze obszary zabiegowe lipolizy iniekcyjnej to:

 • uda – wewn.strona/ uda zewn.strona
 • brzuch
 • boczki
 • uda – wewn.strona/ uda zewn.strona
 • obszar nad kolanami
 • biodra

MEZOTERAPIA ANTI-AGING

Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w skórę. W latach siedemdziesiątych zaczęto wykorzystywać mezoterapię w dziedzinie dermatologii estetycznej. Stanowi ona doskonałą profilaktykę w starzeniu się skóry, dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt.

To kuracja rewitalizująca, którą można stosować latami bez większego ryzyka.  Dostarcza komórkom naturalnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Niemniej, rezultaty są widoczne już od pierwszego zabiegu – skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku i staje się gładsza, jej struktura ulega polepszeniu, staje się gęstsza i bardziej jędrna.

Wykonuje się od kilkudziesięciu do kilkuset nakłuć zyskując tym samym:

 1. poprawę jędrności skóry
 2. silne nawilżenie i odżywienie skóry
 3. optyczne podniesienie konturów twarzy
 4. poprawę metabolizmu komórek skóry;
 5. stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
 6. powstanie nowych naczyń krwionośnych;
 7. poprawę mikrokrążenia;
 8. stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki;
 9. hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników;

Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

 • rezultaty natychmiastowe – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry;
 • rezultaty długotrwałe – koryguje zmarszczki, przywraca gładkość i gęstość skóry.

MEZOTERAPIA OWŁOSIONEJ SKÓRY GŁOWY

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Jest jedną z najbardziej skutecznych metod na świecie stosowaną w celu poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych.

Mezoterapia polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. W efekcie hamuje wypadanie włosów i sprawia, że pacjent uzyskuje widoczny ich odrost.

Na wygląd oraz objętość włosów mają wpływ takie czynniki jak tryb życia, odżywiania oraz stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Skuteczność zabiegu jest zadowalająca, jednak na satysfakcjonujące efekty należy poczekać, czasami nawet kilka miesięcy.
Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny.

Mezoterapia skóry głowy ma zastosowanie w przypadku wypadania włosów spowodowanego:

 • nieprawidłowym odżywianiem się,
 • słabym krążeniem,
 • zmianami hormonalnymi,
 • ciążą i laktacją,
 • nadmiernym stresem,
 • łysieniem typu męskiego,
 • łysieniem plackowatym,
 • łysieniem rozlanym.

Mezoterapię skóry głowy stosuje się również w przypadku słabych, cienkich włosów wymagających regeneracji

Stymulatory tkankowe mężczyzn

Medycyna estetyczna i kosmetologia nieustannie się zmieniają, rozwijają, pojawiają się nowe urządzenia i nowe trendy w zabiegach. Obecnie stawiamy przede wszystkim na naturalność, działania prewencyjne anti-aging, dążymy do zdrowego i młodszego ale naturalnego wyglądu, bez przerysowanych rysów twarzy. W ten trend idealnie wpisują się stymulatory tkankowe.

Jak działają stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to nowa generacja produktów do iniekcji, posiadających właściwości biostymulacyjne czyli zdolność do generowania odpowiedzi komórkowej przez wywołany celowo i kontrolowany stan zapalny. Biostymulatory mają na celu bodźcować nasze tkanki, pobudzać skórę do aktywacji procesów regeneracyjnych, „zmuszać” ją do pracy. Chodzi tu o stymulowanie naturalnych procesów naprawczych, aktywację fibroblastów.

Efektem tego procesu jest namnażanie w tkankach kolagenu i elastyny, co stopniowo przyczynia się do poprawy jakości, struktury, elastyczności i gęstości skóry. Nie zmieniają się przy tym nasze rysy twarzy, zachowujemy naturalny wygląd, a polepsza się kondycja skóry. Istotną dla Pacjentów informacją jest fakt, że stymulatory tkankowe nie działają natychmiastowo, efekt od razu po zabiegu nie będzie widoczny, jest on długofalowy ale narasta stopniowo, więc wymaga cierpliwości.

Rodzaje i stosowanie stymulatorów tkankowych

Na rynku stale pojawiają się różne rodzaje produktów o odmiennym mechanizmie i różnej mocy działania. Jednak wszystkie łączy jedna wspólna cecha – zdolność do stymulowania syntez włókien kolagenowych. Dla każdego pacjenta musimy dobrać taki produkt, który będzie miał odpowiednią siłę działania w stosunku do wieku i stanu skóry danej osoby.

W Chantelle stale poszerzamy ofertę o nowe, sprawdzone procedury i wprowadzamy skuteczne preparat, które okazują się hitem w medycynie estetycznej.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo stymulatory tkankowe:

 • Hydroksyapatyt wapnia– można go podawać na owal twarzy ale też na szyję, dekolt i ciało. Efekt utrzymuje się do 1,5 roku. Wykonuje się 1-3 zabiegów zależnie od wieku i potrzeb pacjenta
 • Polinukleotydy (np. Nucleofil) wykonanie serii 4 zabiegów co ok. 3-4 tygodnie
 • Kolagen (np. Karisma) wykonanie serii 4 zabiegów co ok. 3-4 tygodnie
 • Kompleksy Hybrydowe kwasu hialuronowego o najwyższym na świecie stężeniu aż 64mg w jednej dawce (Profhilo) wykonanie serii 2 zabiegów co 4 tygodnie
 • Kwas hialuronowy z bursztynianem sodu (Xela Rederm)
 • i wiele innych…

Dla kogo biostymulatory tkankowe?

Biostymulatory tkankowe stosuje się – w zależności od rodzaju i mocy działania – do stworzenia fundamentu, stelażu dla naszych tkanek, wypełniania zmarszczek, modelowania owalu twarzy, jak też wtedy kiedy zależy nam na poprawie jędrności i napięcia skóry bez nadawania jej objętości. Są odpowiednie dla każdego typu cery i w każdym wieku, mogą działać naprawczo przy widocznych efektach starzenia skóry, niwelując nadmierną wiotkość a także zapobiegawczo i prewencyjnie w młodszym wieku jako profilaktyka starzenia i prewencja anti-aging.

Zabiegi przy użyciu biostymulatorów można łączyć z innymi zabiegami (jak lasery, wypełniacze kwasem hialuronowym czy botoks).

Efekty zabiegów z użyciem stymulatorów tkankowych

Ważne: Efekty nie są widoczne od razu po zabiegu. Narastają stopniowo, zależnie od rodzaju zastosowanego biostymulatora – mogą pojawić się ok 4-6 tygodni po iniekcji ale pełnię swojego działania osiągają ok. 3 miesiące po zabiegu lub serii zabiegów (tyle trwa namnożenie nowego kolagenu i elastyny)

Efekty są bardzo subtelne i naturalne, bez przerysowania i zmiany rysów twarzy pacjenta. Skóra staje się mocniejsza, grubsza, jędrniejsza, bardziej napięta. Ujednolica się jej koloryt, drobne zmarszczki są mniej widoczne.

Uzyskane rezultaty są długoterminowe, utrzymują się nawet do 2 lat.

Kiedy nie stosować biostymulatorów

 • kiedy potrzebujemy efektu natychmiastowego
 • kiedy chcemy przeprowadzić metamofozę twarzy i oczekujemy spektakularnego efektu „wow”
 • przy grubej i bardzo dobrze napiętej skórze, w takim przypadku można ale wskazane stymulatory słabsze w formie mezoterapii
 • przy braku objętości twarzy lub dużych ubytkach tkankowych (wtedy kwas hialuronowy lub lipotransfer)
 • gdy chcemy wypełnić konkretne zmarszczki lub bruzdy np. dolinę łez czy też dodać ustom objętości – tu musimy działać kwasem hialuronowym

Inne stymulatory

Poza wymienionymi stymulatorami tkankowymi w formie preparatów do iniekcji o mocniejszym lub delikatniejszym działaniu należy wymienić jeszcze 2 rodzaje zabiegów które działają mocno stymulująco na nasze tkanki.

Są to:

 • Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa (vivace) – świetne i naturalne efekty ujędrnienia skóry,  określaną także jako: „lifting bez skalpela”Radiofrekfencja mikroigłowa to zabieg, którego skuteczność wynika z jednoczesnego mikronakłuwania skóry i podgrzewania jej za pomocą fal radiowych, co powoduje zagęszczenie ujędrnienie skóry. Energia RF jest dostarczana poprzez elektrody mikroigłowe, bezpośrednio do skóry właściwej, dzięki czemu następuje produkcja nowego kolagenu oraz elastyny.

Jednym słowem twoja skóra „naprawia się” w naturalny sposób.

 • mezoterapia igłowa – biorewitalizujące roztwory do iniekcji, które dobieramy w zależności od potrzeb skóry –napinające, nawilżające, odżywcze, regenaracyjne czy rozświetlające. W swoim składzie np.peptydy biomimetyczne które sprzyjają redukcji dynamicznych zmarszczek mimicznych i fotouszkodzeń; zawierające kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej i specyficzną mieszankę aminokwasów, które oddziałują na wewnętrzne struktury skóry pobudzając ją do intensywnej regeneracji iwiele innych

PROFHILO Molekuła Młodości

Co to jest Profhilo

PROFHILO to światowa innowacja w dziedzinie odmładzania i bioremodelingu skóry. Unikalny, w pełni innowacyjny produkt na rynku medycyny estetycznej.
Rewolucyjna formuła – hybrydowy kompleks na bazie kwasu hialuronowego, zwalczający zwiotczenie skóry w strefie policzkowej i linii żuchwy.

Profhilo zwany również molekułą młodości gwarantuje wielopłaszczyznowe odmłodzenie skóry, neutralizuje zwiotczenie skóry, opadanie tkanek, przywraca utracone z wiekiem parametry skóry.

Działanie

 • Bioremodeling – przebudowa skóry
 • Przywraca utracony owal twarzy
 • Neutralizuje.opadające policzki tzw. „chomiczki”
 • Wysmukla rysy twarzy
 • Wygładza zmarszczki
 • Napina skórę, przywraca elastycznośc i sprężystość
 • Poprawia nawilżenie

Na czym polega innowacyjność Profhilo

Profhilo składa się ze Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych kwasu hialuronowego o najwyższym na świecie stężeniu aż 64mg w jednej dawce, w formie 2 rodzajów kwasu hialuronowego połączonych termicznie, bez dodatków chemicznych.

Powolnie i długotrwale uwalniająca się z miejsca wstrzyknięcia molekuła młodości Profhilo działa jak miliony sprężynek, które uruchamiają produkcję elastyny i kolagenu typu I,II,IV,VII. W efekcie odmładza, wzmacnia i zagęszcza skórę, przywraca jej utraconą elastyczność i spręzystość, wygładza zmarszczki, wysmukla rysy twarzy, nadaje efekt liftingu i biorewolumetrii, przywraca utracony kontur twarzy.

Dzięki całkowitemu wyeliminowaniu związków chemicznych BDDE używanych w wypełniaczach i zastąpieniu ich opatentowanym procesem stabilizacji termicznej, preparat ma przedłużone działanie i jest w pełni bezpieczny. Pacjent nie jest narażony na uczulenia, podrażnienia skóry, nie ma obaw o ewentualne odkładanie się w organizmie substancji chemicznych i emulgujących.

Ponadto proces stabilizacji termicznej umożliwił po raz pierwszy połączenie w jedną molekułę młodości wyselekcjonowanych cząstek L-HA i H-HA kwasu hialuronowego, uzyskując nową hybrydową formułę o najwyższym na świecie stężeniu kwasu hialuronowego aż 64 mg w jednej dawce, którego zaletą są bezpieczeństwo oraz odporność na degradację i migrację,

Wyselekcjonowane cząsteczki mają właścwości przeciwzapalne, biorewitalizujące, regeneracyjne, biostymulujące, przywracające utracone rusztowanie skórne.

Dzięki tej innowacji możliwe jest uzyskanie bioremodelingu – przebudowy wiotkiej skóry z natychmiastowym efektem sprężystości. PROFHILO odżywia komórki skórne i na długo przywraca utracony kontur i jędrność twarzy.

Technika iniekcji
Technika BAP (Beauty Aesthetic Points) to seria pięciu (na jedną stronę twarzy) specjalnie opracowanych punktów iniekcji, które zostały wybrane przez badaczy IBSA w odpowiedniej odległości od struktur żylnych i dużych gałęzi nerwowych w celu zminimalizowania ryzyka powstawania krwiaków, siniaków, ucisku lub bólu podczas iniekcji.
Technika BAP zarezerwowana do iniekcji preparatu Profhilo zapewnia doskonałą dyfuzję preparatu i nadaje odpowiedni efekt rusztowania i wysmuklenia twarzy.

Punkty iniekcji zostały wybrane w bezpiecznych obszarach daleko od dużych naczyń krwionośnych i gałęzi nerwowych, oraz w obszarach wspierających doskonałą dyfuzję produktu.

Zalety

Profhilo jest to wysoce jednorodny produkt, łatwy do wstrzyknięcia, gwarantujący zawsze naturalne rezultaty zabiegu bez nadkorekcji i ryzyka rozpuszczania hialuronidazą. Profhilo nie poszerza twarzy i nie robi efektu tzw. 'nalania’. Dzięki budowie molekularnej po Profhilo nie powstają siniaki czy zgrubienia podskórne.
Szybkie efekty – rezultaty widać już po 1 zabiegu a pełna kuracja to 2 sesje w odstępie 1 miesiąca.

Protokół zabiegowy Pofhilo

W celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczają 2 zabiegi, w odstępie 1 miesiąca. 
W niektórych przypadkach przy bardzo złym stanie skóry zalecane jest wykonanie dodatkowo jednego zabiegu po dwóch miesiącach od ostatniego zabiegu.

Ważne: Należy zachować odstęp conajmniej 2 tygodnie od innych zabiegów medycyny estetycznej (wypełniacze, toksyna botulinowa, pilingi chemiczne, mikrodermabrazja, IPL i inne) , lasery ok.3-4 tygodnie, jak również zabiegów stomatologicznych i rutynowych procedurach medycznych (np. szczepienia ochronne)

Przebieg zabiegu

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania.

Procedura polega na wykonaniu 10 wkłuć na twarzy, po 5 na stronę, w specjalnie opracowanych punktach anatomicznych.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, które zwykle mijają w ciągu kilku godzin.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Widoczne efekty utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku.
W celu przedłużźenia i wzmocnienia efektu można wykonać 1-2 zabiegi przypominające rocznie.

Efekty

 • lifting i odmłodzenie skóry twarzy/szyi
 • korekta owalu twarzy
 • redukcja opadających policzków
 • wysmuklenie twarzy
 • bioremodeling
 • poprawa gęstości i napięcia skóry
 • redukcja zmarszczek

NUCLEOFILL — naturalny lifting na poziomie komórkowym

NucleoFILL to preparat do głębokiej odnowy i biostymulacji skóry, opracowany na bazie naturalnych polinukleotydów. Biostymulacja skóry polega na stymulowaniu jej własnych możliwości regeneracyjnych – odnowa skóry następuje dzięki zachodzeniu naturalnych procesów. W przypadku produktów będących biostymulatorami, efekt potęguje się w czasie, a terapia wymaga serii 2-4 zabiegów.

To nowoczesny preparat powstały  z myślą o osobach mających problemy ze słabo nawilżoną, wiotką skórą. Bazą produktu są naturalne polinukleotydy. Zapewniają one długotrwałe efekty w zakresie biorekonstrukcji skóry i są bezpieczne w stosowaniu. Preparat pobudza skórę do samodzielnej regeneracji, jej odnowa zachodzi poprzez naturalne procesy. 

Podstawowe informacje

NucleoFILL, czyli preparat firmy Croma, powstał na bazie polimerów nukleotydów. Są to niewielkie fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które występują naturalnie w każdym organizmie. NucleoFILL nie zawiera białek ani cukrów, dlatego jego stosowanie jest w pełni bezpieczne i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznych. Przy opracowywaniu preparatu wzięto pod uwagę nie tylko jego skuteczność, ale i konsystencję. Odpowiednia lepkość i dopracowana struktura sprawiają, że NucleoFILL równomiernie rozchodzi się pod skórą. To gwarantuje naturalny efekt. 

NUCLEOFILL — działanie i efekty

Preparat działa na kilku polach, co stanowi jego zaletę. Oto, jakie działanie wykazuje

 • biostymulacja — pobudza receptory w fibroblastach i stymuluje organizm do produkcji kolagenu typu I. Działania te mają charakter liftingujący i rewitalizujący. Sprawdzają się w przypadku każdego typu skóry.
 • antyoksydacja — polimeryczne cząstki wychwytują wolne rodniki i natychmiast neutralizują ich szkodliwe działanie. Preparat zapewnia dobre efekty skórze narażonej na stres antyoksydacyjny i będącej z tego powodu w słabej kondycji.
 • nawilżenie — grupy hydrofilowe pojedynczych nukleotydów odpowiadają za wiązanie wody. Dzięki nim efekt nawilżenia zdecydowanie dłużej się utrzymuje, a skóra wygląda na młodszą i odpowiednio odżywioną.

Wskazania do zabiegu

Lifting na poziomie komórkowym przy użyciu preparatu NucleoFILL polecany jest dla osób w różnym wieku, niezależnie od rodzaju skóry. Szerokie możliwości jego zastosowania wynikają z dużego wyboru w zakresie dostępnych protokołów zabiegowych. Preparat można aplikować na kilka sposobów i w różnym natężeniu, dopasowując procedurę do potrzeb konkretnej osoby. 

NucleoFILL polecany jest jako zabieg naprawczy i przeciwstarzeniowy, wykonuje się go także profilaktycznie. Wskazania do jego przeprowadzenia to: odwodnienie, niedotlenienie skóry, oznaki starzenia, utrata elastyczności i blasku skóry. Zabieg dobrze sprawdza się także w przypadku cery narażonej na stres oksydacyjny. Terapia z użyciem NucleoFILL stosowana jest też w celu redukowania blizn i rozstępów.

Przebieg zabiegu

Preparat wprowadzany jest w głąb skóry przy użyciu igły lub kaniuli. Procedura nie wymaga stosowania znieczulenia, choć u osób wyjątkowo wrażliwych może być ono zalecane. Zabieg nie jest bolesny, a w trakcie jego przeprowadzania czuć delikatne rozpieranie i mrowienie. Po zaaplikowaniu preparatu skóra przez 2-3 dni może być lekko zaczerwieniona. Normalnym zjawiskiem jest też lekki obrzęk czy swędzenie. Chcąc uzyskać zadowalające efekty, należy wykonać 3-4 zabiegi w odstępie od 2 do 4 tygodni. Następnie po upływie kilku miesięcy rekomendowane jest przeprowadzenie tzw. zabiegu przypominającego, który podtrzyma efekty terapii. 

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg NucleoFILL?

Ma on wiele zalet, do których zalicza się: niemal bezbolesną procedurę, długotrwałe i naturalne efekty czy skuteczne działanie antystarzeniowe. Dodatkowo preparat jest bezpieczny i odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Dobrze sprawdza się nawet w przypadku cery wrażliwej.

Karisma – biostymulator na bazie kolagenu

Karisma to biostymulator na bazie rh kolagenu. Najnowsze rozwiązanie biotechnologii

to jedna z lepszych metod wpisująca się we współczesny trend ”natural look”!

Preparat Karisma to w zasadzie trzy aktywne składniki:

 • rekombinowany kolagen,
 • kwas hialuronowy,
 • karboksymetyloceluloza.

Połączenie ich w jednym preparacie pozwala w pełni naturalny sposób przywrócić skórze dawny blask, jędrność, a także poprawić owal twarzy.

Co to jest Karisma?

Karisma to biostymulator, który w naturalny sposób odmładza i rewitalizuje skórę z jednoczesnym lekkim efektem liftingu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie są przekonane, co do zasadności użycia mocnego liftingu, a także dla panów – w łatwy sposób można bowiem cofnąć wiele zmian, które zaszły w skórze a przy tym nie narazić się na wygląd przypominający Kena. Wielu panów na co dzień nie jest zaprzyjaźnionych z kosmetykami pielęgnacyjnymi i nie dba zbytnio o wygląd skóry twarzy, dlatego też pierwsze oznaki starzenia dopadają ich z większą mocą, niż w przypadku kobiet. Biostymulator jest w stanie przywrócić twarzy młodszy wygląd, ale bez popadania w skrajności.

Co ma wspólnego Karisma biostymulator z inżynierią genetyczną?

Karisma to innowacyjny produkt będący połączenie kolagenu typu rh i kwasu hialuronowego o wysokiej masie cząsteczkowej! Możliwości, jakie daje współczesna inżynieria genetyczna, pozwoliły na uzyskanie rekombinowanego kolagenu ludzkiego pochodzącego jednak nie ze zwierzęcych tkanek, ale z nici jedwabnika.

Naturalny jedwab jest wysoko cenionym materiałem na całym świecie, charakteryzującym się niezwykłą gładkością i wytrzymałością a jego cena potrafi osiągnąć zawrotną cenę. Nic dziwnego, w końcu pozyskanie nici z kokonów jedwabnika jest długim procesem. Zanim dojdzie do powstania kokona, larwy jedwabnika muszą się nieźle napracować, by zbudować schronienie nie tylko przed niekorzystnym wpływem warunków zewnętrznych, ale także zagwarantować sobie bezpieczne miejsce do przepoczwarzenia. Wykorzystują w tym celu własne gruczoły gębowe, gdy osłona jest już gotowa, po pewnym czasie zaczyna twardnieć i zamienia się w jedwabną nić. Tak powstały kokon jest skarbnicą dwóch ważnych białek: fibroiny oraz serycyny. Pierwsze z nich doskonale ujędrnia i uelastycznia skórę, ma także silne właściwości higroskopijne, to znaczy pochłania i zatrzymuje wodę wewnątrz skóry. Z kolei serycyna wykazuje podobne działania, a dodatkowo zmniejsza także wszelkie, widoczne nieregularności skóry. Oba składniki są naturalnymi nawilżaczami, a jak wiadomo woda i skóra to połączenie idealne i konieczne, by zachować jej dobrą kondycję przez lata…

Efekty, jakie można uzyskać

Jeżeli chodzi o efekty, to z pewnością są to efekty bardzo naturalne w końcu mamy do czynienia z nowej generacji stymulatorem, który zapewnia skórze skuteczną bioregenerację. Czego zatem możemy się spodziewać? Do najważniejszych korzyści z pewnością należą:

 • przyspieszenie rozrostu nowych komórek,
 • lepsza regeneracja i gojenie się tkanek,
 • hipoalergiczność,
 • poprawa struktury skóry, jej jędrności i elastyczności,
 • napięcie skóry oraz rozprawienie się z jej wiotkością,
 • lepszy kontur twarzy,
 • dogłębne nawilżenie nie tylko naskórka, ale także głębszych partii skóry,
 • zniwelowanie drobnych bruzd i niedoskonałości,
 • wyrównanie kolorytu,
 • poprawa syntezy włókien kolagenowych.

Karisma zalicza się do tzw. soft fillerów i jest w stanie wypełnić drobne zmarszczki, ujędrnić skórę oraz poprawić owal twarzy. W przeciwieństwie jednak do trwałych wypełniaczy czy tradycyjnego kwasu hialuronowego działa niezwykle naturalnie bez nadmiernego ”napompowania”. To poprawa stylu życia i jakości skóry.

Zabieg Karisma – przebieg liftingu i czas rekonwalescencji

Technika zabiegowa jest dobierana w sposób indywidualny, a zazwyczaj stosuje się mezoterapię lub metodę liniową wsteczną. Zabieg jest niezwykle mało inwazyjny, a wprowadzenie preparatu odbywa się przy wykorzystaniu cienkiej igły lub kaniuli. Zazwyczaj nie jest wymagane znieczulenie, czasami jednak nakłada się na skórę specjalny krem przed przystąpieniem do zabiegu.

Po zabiegu można niemal natychmiast powrócić do wykonywanych obowiązków i nie nie jest wymagana rekonwalescencja. Co więcej, nakłuwanie tylko określonych obszarów oraz użycie mikrosprzętu — minimalizuje ryzyko późniejszych siniaków. Jak widać, Karisma to dogodny sposób na poprawę kondycji skóry, zredukowanie niedoskonałości i uzyskanie młodszego wyglądu.

Jak szybko widoczne są efekty odmładzania i ile zabiegów należy wykonać?

Kiedy efekty po Karismie? Wiele osób może to zdziwić, ale dla uzyskania pełnych efektów wystarczą 2 zabiegi wykonane w odstępie 1 miesiąca. W zależności od kondycji wyjściowej skóry, wieku czy samego stylu życia, efekty zabiegu utrzymują się od 6 do nawet 12 miesięcy. Zazwyczaj wykonuje się także zabieg przypominający po 4 miesiącach. Dla przedłużenia korzyści, jakie daje biostymulator może skorzystać także z dedykowanych produktów, takich jak np.:

 • intensywne serum przeciwzmarszczkowe,
 • multiaktywne serum ze skoncentrowana dawką aminokwasów i kwasu hialuronowego,
 • masek typu peel-off,
 • czy suplementu diety z aminokwasami dostarczanymi do wewnątrz.

Karisma pozwala na uzyskanie bardzo szybkich efektów w postaci jędrniejszej i napiętej skóry bez nadmiernej sztuczności. W końcu tak właśnie działa soft lifting.

MIKRONAKŁUWANIE – MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA
Zabieg medyczny, w którym zastosowano technologię automatycznych mikronakłuć skóry za pomocą sterylnych igieł zawartych w jednorazowej końcówce.

Podczas zabiegu, celowo wywołujemy mikrourazy, które zapoczątkowują naturalne mechanizmy regeneracji i odnowy skóry oraz przyśpieszają jej podziały komórkowe – stymulują produkcje kolagenu i elastyny poprawiając gęstość i elastyczność skóry.
W trakcie zabiegu, dzięki frakcyjnemu mikronakłuwaniu, możemy również wprowadzić substancje aktywne do głębszych warstw skóry, uzyskując tym samym (w zależności od zastosowanej ampuły) wzmocnione efekty remodelingu skóry, rozjaśnienia przebarwień czy odżywienia warstw skóry.

Zabieg poprzedzony jest aplikacją maści znieczulającej, by zabieg był możliwie bezbolesny.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • Drobne, płytkie zmarszczki
 • Rozszerzone pory
 • Blizny potrądzikowe
 • Przebarwienia
 • Nierównomierny koloryt
 • Rozstępy
 • Cienka, wiotka skóra

Efekty po wykonanej serii (4-6) zabiegów są mocno zauważalne. Widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się odżywiona, poprawia się jej napięcie, przez co staje się wyraźnie odmłodzona. Zabieg stosowany jest również w leczeniu blizn potrądzikowych, a także spłyca drobne zmarszczki i bruzdy, zwęża pory oraz niweluje rozstępy.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie, swędzenie i uczucie gorąca.  Kilka dni po zabiegu widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Często tez pojawia się złuszczanie naskórka. Stan ten jest normalną, a nawet pożądana reakcją na zabieg. Należy pielęgnować skórę dermokosmetykami dobranymi przez nasz personel. Produkty te będą przyśpieszały gojenie się skóry oraz łagodziły zaczerwienienie i obrzęk bez hamowania stanu zapalnego. Należy bezwzględnie stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną oraz unikać ekpozycji na UV.

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa to bardzo silnie działająca naturalna substancja powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.
Toksynę botulinową stosuje się w medycynie w leczeniu różnych chorób jak zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, jak również nadmierną potliwości. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk.

Niewielką ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny.

Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.

Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć.

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej stosuje się w celu likwidacji:

 • zmarszczek mimicznych głównie w górnej części twarzy,
 • wokół oczu („kurze łapki”),
 • poprzeczne na czole,
 • pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”),
 • nadpotliwość dłoni i stóp.

GENESIS to jedyna opatentowana technologia SmartDrivityTM

INTELIGENTNA CZĘSTOTLIWOŚĆ RADIOWA + INTELIGENTNA PENETRACJA PRZEZSKÓRNA

 

Inteligentne połączenie 4 technologii:

 • spektakularne długotrwałe rezultaty
 • skutecznie
 • intensywnie
 • bez bólu.

 

Optymalna odpowiedź terapeutycznaRewolucja w kosmetologii i medycynie estetycznej

Radiofrekwencja pojemnościowa z fotostymulacją LED:

Pobudza syntezę kolagenu i elastynyWspomaga procesy biochemiczneAktywuje metabolizmWzmacnia ściany włosowatych naczyń krwionośnych

Pojemnościowa radiofrekwencja:

Zwiększa aktywność broblastów Rozszerza naczynia krwionośne Zwiększa dotlenienie tkanek i komórek Pobudza proces neokolagenezy Przywraca pierwotną gęstość tkanki

Rezystancyjna radiofrekwencja:

Zwiększa przepływ krążenia w głębokich naczyniach krwionośnych Ułatwia drenaż limfatycznyZwiększa proces lipolizy i hamuje adipogenezęPobudza syntezę kolagenu i elastyny

Inteligentny Przepływ Transdermalny:

Technologia oparta na zjawisku elektroforoporacjiAktywacja komórekTransdermalny przepływ substancji aktywnych najnowszej generacji

 

Wskazania:

 • Utrata gęstości tkanek
 • Pobudzenie refeksologicznych punktów drenażu limfatycznego
 • Skóra wrażliwa z tendencją do rumienia i zaczerwienienia
 • Rozstępy
 • Blizny
 • Uszkodzenia skóry spowodowane przez promieniowanie słoneczne
 • Po leczeniu chirurgicznym
 • Zwiotczenie
 • Zmarszczki
 • Blizny po trądziku młodzieńczym
 • Po porodzie
 • Rewitalizacja
 • Remodelowanie

 

Transdermalny przepływ energii Smart

Technologia oparta na zjawisku elektroforoporacji. Dowody naukowe potwierdzają uwalnianie odpowiednich dawek substancji czynnych w głębokich warstwach skóry.

Gwarantuje optymalną penetrację substancji czynnych poprzez przydatki skórne (elektroforeza) i przez naskórek (elektroporacja).

 

600% większa penetracja substancji czynnych do warstwy rogowej

1200% większa penetracja substancji czynnych do naskórka

4000% większa penetracja substancji czynnych do skóry właściwej

Radiofrekwencja mikroigłowa VIVACE® RF

Vivace RF jest nowoczesnym urządzeniem medycznym, służącym do odmładzania skóry, leczenia blizn i rozstępów a także redukcji zmian trądzikowych, nadpotliwości pach, czy spłycania zmarszczek. Wykorzystuje ono technikę niezwykle precyzyjnego frakcjonowania mikroigłowego RF (głębokość od 0,5 mm do 3,5 mm) z terapią skojarzoną LED, określaną także jako: „lifting bez skalpela”Radiofrekfencja mikroigliwa to zabieg, którego skuteczność wynika z jednoczesnego mikronakłuwania skóry i podgrzewania jej za pomocą fal radiowych, co powoduje zagęszczenie ujędrnienie skóry. Energia RF jest dostarczana poprzez elektrody mikroigłowe, bezpośrednio do skóry właściwej, dzięki czemu następuje produkcja nowego kolagenu oraz elastyny.

Czym wyróżnia się VIVACE® RF?

Minimalnie inwazyjny system odmładzający skórę posiada złote, częściowo izolowane lub nieizolowane końcówki mikroigłowe, które oddziaływują na skórę właściwą bez uszkadzania naskórka. Emisja czerwonego lub niebieskiego światła LED przyspiesza proces gojenia skóry po zabiegu, natomiast precyzyjny mikrosilnik gwarantuje pewną aplikację, pozwala na płynne wkłuwanie igieł w głąb skóry, redukując ból i możliwość wystąpienia efektów ubocznych, jakie często zdarzały się przy użyciu sprzętów poprzedniej generacji.

Dostępne w naszym gabinecie technologie medyczne są bardzo często nagradzane przez ekspertów oraz zadowolonych klientów. Nie inaczej jest w przypadku technologii medycznej VIVACE RF dostępnej w Beauty Medica w Toruniu. W 2019 roku VIVACE RF otrzymało nagrodę Prix de beauté COSMOPOLITAN w kategorii “Zabieg medycyny estetycznej”.

Najlepsze efekty zabiegowe dzięki synergii technologii CIT, WHM i LED.

CIT (Collagen Induction Therapy) TERAPIA INDUKUJĄCA KOLAGEN POPRZEZ MIKRONAKŁUCIA

Podczas zabiegu radiofrekfencji mikroigliwej stosuje się matrycę sterylnych mikroigieł. Wytworzona siatka mikroskopijnych uszkodzeń w skórze stymuluje produkcję nowego kolagenu.

Wytworzenie siatki mikrokanalików

Elektrody mikroigłowe dostarczają energię bezpośrednio do skóry właściwej

Produkcja nowego kolagenu i elastyny

WHM (Wound Healing Mechanism) MECHANIZM GOJENIA USZKODZEŃ VIVACE® RF

Elektrody mikroigłowe Vivace dostarczają bipolarną energię RF bezpośrednio do skóry właściwej, bez uszkadzania naskórka. Powstałe ciepło prowadzi do wytworzenia frakcyjnej struktury mikrouszkodzeń (stref mikrokoagulacji). Naturalną odpowiedzią organizmu na powstałe mikrouszkodzenia jest uruchomienie mechanizmów gojenia uszkodzeń. W efekcie elastyczność i wygląd skóry ulegają poprawie. Energia RF powoduje również zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych, co prowadzi do złagodzenia trądziku.

Dlaczego właśnie VIVACE w Centrum Chantelle

Zalety zabiegu VIVACE to jego przewaga nad innymi technologiami odmładzającymi:

 • Zabiegi mogą być wykonywane przez cały rok
 • Efekty widoczne już w ciągu 1-3 miesięcy
 • Niezwykle krótki okres rekonwalescencji 1-2 dni
 • Proces nakłuwania i podgrzewania skóry, powoduje lifting twarzy, który można porównać do zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego CO2
 • Głowica wyposażona jest w 36 mikroigieł
 • Nakłuwanie na głębokość od 0,5 do nawet 3,5 mm przy nagrzewaniu tkanki do temperatury 45-60*C
 • Efektywna stymulacja produkcji nowego kolagenu
 • Brak efektu złuszczania naskórka (zabieg można natomiast łączyć z ablacyjną procedurą laserową)
 • Możliwość połączenia zabiegu z mezoterapią igłową dla odpowiedniego odżywienia i regeneracji skóry

Wskazania do zabiegów mikroigłowego frakcjonowania skóry VIVACE RF

 • Wiotka i pozbawiona jędrności skóra twarzy,
 • Zmarszczki,
 • Zwiotczenie i utrata elastyczności skóry szyi i dekoltu,
 • Utrata owalu twarzy,
 • Opadające policzki tzw. chomiki,
 • Opadające powieki,
 • Worki pod oczami,
 • Brak jędrności i elastyczności skóry ramion, brzucha, pośladków, ud,
 • Blizny pooperacyjne i pourazowe,
 • Blizny potrądzikowe,
 • Rozstępy,
 • Rozszerzone pory,
 • Trądzik,
 • Nadpotliwość pach.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ostre i przewlekłe stany zapalne w miejscu zabiegu
 • neuralgia i radikulopatia (nerwoból, zaburzenia czucia)
 • zaburzenia psychiczne
 • choroby krwi i układu krążenia
 • leczenie sterydami
 • gorączka
 • choroby nerek lub wątroby
 • rozrusznik serca
 • uszkodzenie nerwów obwodowych
 • ciąża
 • obrzęki
 • gruźlica
 • choroby nowotworowe
 • epilepsja
 • mechaniczne usuwanie owłosienia – depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem – należy zaprzestać minimum miesiąc przed zabiegiem (zależnie od partii ciała i częstotliwości dotychczasowego mechanicznego usuwania owłosienia)
 • miejscowe stosowanie substancji złuszczających

Przebieg zabiegu VIVACE RF

Przed przystąpieniem do zabiegu, przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną, aby wyeliminować przeciwwskazania zabiegowe, omówić wskazany przez pacjenta problem oraz zaplanować serię zabiegową.

W Centrum Chantelle cenimy sobie komfort pacjenta podczas zabiegu, dlatego też Przed rozpoczęciem procedury obszar, który będzie poddany zabiegowi jest znieczulany powierzchniowo aby zminimalizować uczucie dyskomfortu.

Następnie, za pomocą aplikatora wyposażonego w 36 jednorazowych i sterylnych igieł, skóra jest frakcjonowana miejsce przy miejscu. Sposób oddziaływania jest przewidywalny i kontrolowany. Ponadto w zależności od rodzaju korygowanego problemu przebiega na odpowiednio dobranej głębokości. Przesyłana energia powoduje powstanie obszarów koagulacji z mikrouszkodzeniami.   Radiofrekwencja dostarcza do skóry właściwej energię cieplną na poziomie 45-60 stopni tym samym obkurczając istniejące struktury skórne. Efektem będzie uruchomienie dwóch mechanizmów: rozbudowy siatki włókien kolagenowych i elastynowych oraz pobudzenie procesów gojenia. Światło LED potęguje rozpoczęte procesy regeneracji skóry.

Postępowanie po zabiegu VIVACE RF

Przez kilka godzin po zabiegu (zazwyczaj 3-4) utrzymuje się zaczerwienienie skóry. Następnego dnia po zabiegu skóra może być bardzo nieznacznie obrzęknięta i mogą być widoczne pojedyncze strupki. Uboczne efekty pozabiegowe będą jednak krótkotrwałe i mało widoczne w porównaniu do terapii laserami frakcyjnymi. Należy pamiętać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych. Dla wzmocnienia efektów zabiegu, zwłaszcza dla zwiększonej syntezy kolagenu zalecamy stosowanie po mikronakłuwaniu RF serum ze stabilną formą witaminy C. Odpowiedni rodzaj dermokosmetyki zaleci nasz kosmetolog.

Skóra po zabiegu, będąca w przebudowie, może być przesuszona. Wówczas zalecamy zabiegi intensywnie nawilżające, jak i preparaty nawilżające do pielęgnacji w domu.

COSMELAN, DERMELAN – NAJSKUTECZNIEJSZA TERAPIA WYBIELAJĄCA PRZEBARWIENIA

 • Laboratorium Mesoestetic® wykorzystując dotychczasowe doświadczenia, stworzyło preparaty nowej generacji w leczeniu i usuwaniu przebarwień, jakim jest Cosmelan® i Dermamelan. Zabieg jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry.
 • Głównym wskazaniem są plamy o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma).
 • Cosmelan® i Dermamelan to najskuteczniejsze kuracje wybielające w porównaniu z terapiami dostępnymi obecnie na rynku.
 • Zawierają czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.
 • Cosmelan® i Dermamelan nie zawiera substancji o działaniu keratolitycznym.
 • Bardzo skuteczne w procesie usuwania przebarwień typu melasma.
 • Bardzo bezpieczne.
 • Mogą być wykonywane o każdej porze roku.
 • Są odpowiednie dla każdego fototypu skóry.

Dermamelan zawiera wyższą zawartość składników aktywnych od Cosmelanu oraz zawiera kwas salicylowy (którego nie ma w Cosmelanie). Różnica w składzie może sugerować większe powinowactwo Dermamelanu do skóry łojotokowej, jednak Cosmelan również dobrze sprawdza się przy tego rodzaju skórze.

Procedura zabiegu z użyciem Cosmelanu i Demamelanu składa się z 2 etapów: 
W gabinecie kosmetolog oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę w kolorze make-up’u.  Po zabiegu klient z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po okresie od 3 do 7 godzin. Czas trzymania maski jest ustalana w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie klient stosuje krem COSMELAN 2 lub DERMAMELAN 2 przez kilka miesięcy od zabiegu według dobranego schematu. Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością.

Przy ciemnej skórze (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Choć przebarwienia praktycznie znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane.

Jeśli leczenie preparatem Cosmelan 2/Dermamelan 2 zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa. Po aplikacji maski Cosmelan lub Dermamelan w gabinecie bardzo istotna jest kontynuacja terapii kremem w warunkach domowych według otrzymanych wskazówek. Terapia nie może zostać przerwana w założonym czasie. W trakcie trwania kuracji nie można stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających, gdyż efekty terapeutyczne mogą nie zostać osiągnięte.

Wszystkie niezbędne informacje pacjent uzyskuje  podczas konsultacji i zabiegu.

KWAS HIALURONOWY – ULTRAHYDRALIFTING

Ultrahydralifting dla skóry to mikrowypełnienie drobnych zmarszczek, przywrócenie gęstości i wyjątkowo silne nawilżenie skóry.

Zabieg jest doskonałą alternatywą wypełnienia drobnych zmarszczek w górnej części twarzy (np. kurze łapki), który w przeciwieństwie to klasycznego wypełniania kwasem hialuronowym nie „rozpycha” tkanki delikatnej skóry wokół oczu a tym samym nie powoduje gorszego wyglądu po okresie utrzymywania się efektu zabiegu.

Zabieg jest wskazany dla osób, które poddały się zabiegom toksyny botulinowej (po min. 3 tygodniach), w celu nawilżenia skóry, którego poziom wymaga uzupełnienia.
Zabieg wykonuje się przy użyciu kwasu hialuronowego niestabilizowanego lub stabilizowanego wiązaniem naturalnym. Jest to wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego o wyjątkowej wiskoelastyczności i składzie, przeznaczonym do korekcji zmarszczek powierzchniowych(kurze łapki, zmarszczki mimiczne, zmarszczki wokół ust) i przywrócenia odpowiedniego nawilżenia i gęstości skóry. Preparaty uzupełnia niedobory endogennego kwasu hialuronowego spowodowane starzeniem i nadmierną ekspozycją na słońce. Stymuluje fibroblasty i umożliwia formowanie nowej tkanki, intensywnie nawilża skórę.

Zabieg polega na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego śródskórnie i/lub podskórnie, tworząc dodatkową siatkę, rodzaj ‘rusztowania’, które zapobiega tworzeniu się zmarszczek.

Do osiągnięcia optymalnego efektu zalecane są 3 zabiegi w odstępach 3-4 tygodniowych. Cykl zabiegów można powtórzyć po 6 miesiącach natomiast nie jest to wskazanie, gdyż zabieg ten całkowicie odwracalny i nie wymaga powtórzeń.

Zabieg wypełniania niestabilizowanym kwasem hialuronowym wykonuje się w przypadku zmarszczek dotyczących:

 • wrażliwej skóry wokół oczu
 • delikatnej okolicy ust
 • cienkej skóry twarzy
 • wrażliwej skóry dekoltu

KWAS HIALURONOWY – WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki.

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym to krystaliczny, elastyczny żel, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki ponadto nawilża i pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo skuteczne, daje natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Efekt zabiegu utrzymuje się bardzo długo, bo 9-12 miesiący. Po tym czasie preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy.

Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej – Botox, laseroterapia) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym stosuje się głównie w przypadku:

 • bruzd nosowo-wargowych
 • zmarszczek dolnej części twarzy
 • zmarszczki marionetki
 • zmarszczki na owalu twarzy

LIPOLIZA INJEKCYJNA

Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w skórę. W latach siedemdziesiątych zaczęto wykorzystywać mezoterapię w dziedzinie dermatologii estetycznej. Metoda ta polega na dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak brzuch, pośladki, uda, ramiona, podbródek.
Do zabiegu lipolizy wykorzystuje się materiały zawierające wyciąg z soi – fosfatydylocholinę, posiadającą właściwości lipolityczne. Substancja podawana jest na głębokość tkanki tłuszczowej. W rezultacie komórki tłuszczowe ulegają degradacji, transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

W zależności od okolicy ciała zabieg trwa w granicach 20-40 minut. Najlepszy rezultat osiągniemy wykonując serię 5 zabiegów w odstępach 3 – 6 tygodniowych.

W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecamy wykonać kilka zabiegów drenujących, np. masaż endermologiczny Body Health lub manualny masaż limfatyczny. Wspomogą one wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu.

Jakie obszary możemy poddać zabiegowi?

 • kończyny górne –okolice tricepsu
 • Kończyny górne – „bryczesy”
 • Fałdy na plecach (poniżej żeber)
 • brzuch
 • biodra
 • okolica podpośladkowa
 • wewnętrzna strona ud
 • wewnętrzna strona kolan
 • podwójny podbródek

Wykonuje się od kilkudziesięciu do kilkuset nakłuć zyskując tym samym:

 1. poprawę metabolizmu komórek skóry;
 2. stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
 3. powstanie nowych naczyń krwionośnych;
 4. poprawę mikrokrążenia;
 5. stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki;
 6. hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników;
 7. prawidłowe odżywianie skóry

MEZOTERAPIA ANTI-AGING

Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w skórę. W latach siedemdziesiątych zaczęto wykorzystywać mezoterapię w dziedzinie dermatologii estetycznej. Stanowi ona doskonałą profilaktykę w starzeniu się skóry, dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt.

To kuracja rewitalizująca, którą można stosować latami bez większego ryzyka.  Dostarcza komórkom naturalnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Niemniej, rezultaty są widoczne już od pierwszego zabiegu – skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku i staje się gładsza, jej struktura ulega polepszeniu, staje się gęstsza i bardziej jędrna.

Wykonuje się od kilkudziesięciu do kilkuset nakłuć zyskując tym samym:

 1. poprawę jędrności skóry
 2. silne nawilżenie i odżywienie skóry
 3. optyczne podniesienie konturów twarzy
 4. poprawę metabolizmu komórek skóry;
 5. stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
 6. powstanie nowych naczyń krwionośnych;
 7. poprawę mikrokrążenia;
 8. stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki;
 9. hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników;

Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

 • rezultaty natychmiastowe – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry;
 • rezultaty długotrwałe – koryguje zmarszczki, przywraca gładkość i gęstość skóry.

MEZOTERAPIA OWŁOSIONEJ SKÓRY GŁOWY

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Jest jedną z najbardziej skutecznych metod na świecie stosowaną w celu poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych.

Mezoterapia polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. W efekcie hamuje wypadanie włosów i sprawia, że pacjent uzyskuje widoczny ich odrost.

Na wygląd oraz objętość włosów mają wpływ takie czynniki jak tryb życia, odżywiania oraz stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Skuteczność zabiegu jest zadowalająca, jednak na satysfakcjonujące efekty należy poczekać, czasami nawet kilka miesięcy.
Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny.

Mezoterapia skóry głowy ma zastosowanie w przypadku wypadania włosów spowodowanego:

 • nieprawidłowym odżywianiem się,
 • słabym krążeniem,
 • zmianami hormonalnymi,
 • ciążą i laktacją,
 • nadmiernym stresem,
 • łysieniem typu męskiego,
 • łysieniem plackowatym,
 • łysieniem rozlanym.

Mezoterapię skóry głowy stosuje się również w przypadku słabych, cienkich włosów wymagających regeneracji

MIKRONAKŁUWANIE – MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA
Zabieg medyczny, w którym zastosowano technologię automatycznych mikronakłuć skóry za pomocą sterylnych igieł zawartych w jednorazowej końcówce.

Podczas zabiegu, celowo wywołujemy mikrourazy, które zapoczątkowują naturalne mechanizmy regeneracji i odnowy skóry oraz przyśpieszają jej podziały komórkowe – stymulują produkcje kolagenu i elastyny poprawiając gęstość i elastyczność skóry.
W trakcie zabiegu, dzięki frakcyjnemu mikronakłuwaniu, możemy również wprowadzić substancje aktywne do głębszych warstw skóry, uzyskując tym samym (w zależności od zastosowanej ampuły) wzmocnione efekty remodelingu skóry, rozjaśnienia przebarwień czy odżywienia warstw skóry.

Zabieg poprzedzony jest aplikacją maści znieczulającej, by zabieg był możliwie bezbolesny.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • Drobne, płytkie zmarszczki
 • Rozszerzone pory
 • Blizny potrądzikowe
 • Przebarwienia
 • Nierównomierny koloryt
 • Rozstępy
 • Cienka, wiotka skóra

Efekty po wykonanej serii (4-6) zabiegów są mocno zauważalne. Widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się odżywiona, poprawia się jej napięcie, przez co staje się wyraźnie odmłodzona. Zabieg stosowany jest również w leczeniu blizn potrądzikowych, a także spłyca drobne zmarszczki i bruzdy, zwęża pory oraz niweluje rozstępy.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie, swędzenie i uczucie gorąca.  Kilka dni po zabiegu widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Często tez pojawia się złuszczanie naskórka. Stan ten jest normalną, a nawet pożądana reakcją na zabieg. Należy pielęgnować skórę dermokosmetykami dobranymi przez nasz personel. Produkty te będą przyśpieszały gojenie się skóry oraz łagodziły zaczerwienienie i obrzęk bez hamowania stanu zapalnego. Należy bezwzględnie stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną oraz unikać ekpozycji na UV.

Pixel-Peel

Zabieg polega na połączeniu zabiegu mezoterapii mikroigłowej z głęboko penetrującymi peelingami chemicznymi.

Metoda sprawdza się nie tylko w pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych u pacjentów z typowym fotostarzeniem skóry, ale również, jako narzędzie w walce z bliznami potrądzikowymi i rozstępami.

Zabieg nie jest skomplikowany i nie wyłącza pacjenta z codziennych aktywności na zbyt długo a daje rewelacyjne efekty już po pierwszym zabiegu. Z jednej strony stymulujemy regenerację skóry za pomocą milionów nakłuć wykonanych podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej, a z drugiej strony ułatwiamy penetrację peelingu chemicznego dla uzyskania jeszcze lepszych efektów terapeutycznych.

Taka intensywna i naturalna stymulacja skóry daje najlepsze efekty przy bliznach i rozstępach, ale wykorzystuję ją również przy zwiotczeniu skóry celem silnej regeneracji.

Zabieg jest szczególnie polecany przed przystąpieniem do zabiegów mezoterapii igłowej anti-anging.

Cel zabiegu:

 • Głęboka restrukturyzacja powłok skórnych
 • Niwelowanie zmarszczek i blizn każdego typu
 • Redukcja przebarwień
 • Silna poprawa gęstości i napięcia skóry
 • Działanie porównywalne z laserem ablacyjnym, skorelowanych z frakcją

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa to bardzo silnie działająca naturalna substancja powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.
Toksynę botulinową stosuje się w medycynie w leczeniu różnych chorób jak zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, jak również nadmierną potliwości. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk.

Niewielką ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny.

Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.

Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć.

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej stosuje się w celu likwidacji:

 • zmarszczek mimicznych głównie w górnej części twarzy,
 • wokół oczu („kurze łapki”),
 • poprzeczne na czole,
 • pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”),
 • nadpotliwość dłoni i stóp.

Peelingi medyczne (chemiczne) są zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących złuszczenie martwego naskórka, przyspieszenie odnowy komórkowej i odsłonięciu gładszej i promiennej skóry. Efekt natychmiastowy i widoczny polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry: skóra ma zdrowszy wygląd, jest rozświetlona, nawilżona i napięta, natomiast w działaniu długoterminowym powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów.

DLA KOGO?
Rodzaj peelingu dobierany jest indywidualnie do potrzeb skóry na podstawie wcześniejszej konsultacji. Może być wykonywany (po dobraniu odpowiedniego peelingu) w dowolnej porze roku, na wszystkich rodzajach skóry i na dowolnej partii ciała.

Podczas jednej sesji zabiegowej (jeśli istnieje ku temu wskazanie) łączy się różne rodzaje peelingów, a nawet technik zabiegowych tj.: oczyszczania, mikrodermabrazji, mikronakłuwania (mezoterapii mikroigłowej)

Bez względu na wybrany rodzaj kwasów, efektem zawsze będzie odnowa tkankowa, polegająca na regeneracji skóry. Zabiegom z użyciem kwasów towarzyszy zawsze kontrolowany stan zapalny.

Odpowiednio dobrany rodzaj peelingu świetnie zadziała na:

 • Zmarszczki (spłycenie drobnych zmarszczek, nawilżenie i poprawa kondycji skóry)
 • utrata elastyczności i jędrności (zwiększenie grubości oraz odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych skóry)
 • plamy i przebarwienia (redukcja przebarwień, ujednolicenie i poprawa kolorytu skóry)
 • trądzik (wyciszenie stanów zapalnych, oczyszczenie skóry)
 • rozstępy, blizny (redukcja blizn i rozstępów)
 • rozszerzone pory (zwężenie porów, wygładzenie skory)
 • nierówności skóry.

Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie przeważnie jest to ok 5 do 7 zabiegów

JAK NALEŻY PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PO ZABIEGU?
Skórę należy nawilżać i dbać o higienę skóry , bezwzględnie trzeba unikać słońca i stosować kremy z wysokim filtrem. Dobór kosmetyków do pielęgnacji domowej pozostaw naszej wykwalifikowanej kadrze.

PRACUJEMY NA BEZPIECZNYCH, SPRAWDZONYCH I SKUTECZNYCH PREPARATACH. NAJLEPSZYCH, DOSTEPNYCH NA RYNKU PEELINGACH RENOMOWANYCH MAREK:

GENESIS to jedyna opatentowana technologia SmartDrivityTM

INTELIGENTNA CZĘSTOTLIWOŚĆ RADIOWA + INTELIGENTNA PENETRACJA PRZEZSKÓRNA

 

Inteligentne połączenie 4 technologii:

 • spektakularne długotrwałe rezultaty
 • skutecznie
 • intensywnie
 • bez bólu.

 

Optymalna odpowiedź terapeutycznaRewolucja w kosmetologii i medycynie estetycznej

Radiofrekwencja pojemnościowa z fotostymulacją LED:

Pobudza syntezę kolagenu i elastynyWspomaga procesy biochemiczneAktywuje metabolizmWzmacnia ściany włosowatych naczyń krwionośnych

Pojemnościowa radiofrekwencja:

Zwiększa aktywność broblastów Rozszerza naczynia krwionośne Zwiększa dotlenienie tkanek i komórek Pobudza proces neokolagenezy Przywraca pierwotną gęstość tkanki

Rezystancyjna radiofrekwencja:

Zwiększa przepływ krążenia w głębokich naczyniach krwionośnych Ułatwia drenaż limfatycznyZwiększa proces lipolizy i hamuje adipogenezęPobudza syntezę kolagenu i elastyny

Inteligentny Przepływ Transdermalny:

Technologia oparta na zjawisku elektroforoporacjiAktywacja komórekTransdermalny przepływ substancji aktywnych najnowszej generacji

 

Wskazania:

 • Utrata gęstości tkanek
 • Pobudzenie refeksologicznych punktów drenażu limfatycznego
 • Skóra wrażliwa z tendencją do rumienia i zaczerwienienia
 • Rozstępy
 • Blizny
 • Uszkodzenia skóry spowodowane przez promieniowanie słoneczne
 • Po leczeniu chirurgicznym
 • Zwiotczenie
 • Zmarszczki
 • Blizny po trądziku młodzieńczym
 • Po porodzie
 • Rewitalizacja
 • Remodelowanie

 

Transdermalny przepływ energii Smart

Technologia oparta na zjawisku elektroforoporacji. Dowody naukowe potwierdzają uwalnianie odpowiednich dawek substancji czynnych w głębokich warstwach skóry.

Gwarantuje optymalną penetrację substancji czynnych poprzez przydatki skórne (elektroforeza) i przez naskórek (elektroporacja).

 

600% większa penetracja substancji czynnych do warstwy rogowej

1200% większa penetracja substancji czynnych do naskórka

4000% większa penetracja substancji czynnych do skóry właściwej

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

THERMOLIFTING

 • lifting
 • ZAGĘSZCZENIE SKÓRY
 • ZWIĘKSZENIE NAPIĘCIA SKÓRY,
 • REDUKCJA ZMARSZCZEK, BLIZN (W TYM POTRĄDZIKOWYCH)
 • REDUKCJA ROZSTĘPÓW
 • LIKWIDACJA WIOTKOŚCI PO CIĄŻY

 

Innowacyjny zabieg Radiofrekwencji Mikroigłowej to połączenie dwóch technologii, dzięki czemu działa stymulująco jednocześnie na naskórek, jak i na głębokie warstwy skóry. Radiofrekwencja oraz mikronakłuwanie prowadzi do polepszenia jakości skóry, zwiększenia jej napięcia, eliminacji zmarszczek i blizn, również potrądzikowych, a także likwidacji rozstępów i wiotkiej skóry.

EFEKTY RADIOFREKWENCJI MIKROIGŁOWEJ: 

 • lifting skóry na twarzy i ciele
 • redukcja wiotkości skóry na brzuchu
 • usuwanie rozstępów
 • likwidacja zmarszczek i bruzd
 • eliminacja blizn potrądzikowych
 • ujędrnienie skóry
 • zwiększenie gęstości skóry
 • leczenie nadmiernej potliwości
 • rozjaśnienie przebarwień

 

Radiofrekwencja mikroigłowa RF to jednocześnie działanie mikronakłuwaniem skóry oraz ogrzewaniem jej przy pomocy promieniowania elektromagnetycznego. Fala elektromagnetyczna o czestotliwości radiowej ogrzewa tkanki, stymulując jednocześnie włókna kolagenowe do skurczenia oraz do produkcji nowych włókien w skórze. Mikronagłuwanie uszkadza tkankę mechanicznie (w większości bez śladu), pobudzając ją do regeneracji. Igły sięgają nawet do 3,5 mm (na skórze brzucha lub ud). 

Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem bezbolesnym – dla komfortu można znieczulić okolicę zabiegową. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych aktywności.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • alergie
 • cukrzyca
 • miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe i bakteryjne)
 • skóra źle tolerująca iniekcje
 • przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych i aspiryny
 • choroby krwi (anemia, małopłytkowość)
 • choroby ogólnoustrojowe (metaboliczne, nowotwory)
 • skłonność do bliznowacenia
 • terapia Roaccutanem lub jego odpowiednikami
 • okres dłuższego nasłonecznienia
 • występowanie opryszczki w stanie aktywnym
 • trądzik różowaty

Zabieg makijażu permanentnego

Makijaż permanentny jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą podkreślić naturalny wygląd a nie lubią, bądź nie potrafią się malować lub maja problemy ze wzrokiem co sprawia wiele trudności w wykonaniu makijażu na co dzień. Przy okazji jesteśmy w stanie zaoszczędzić dużo czasu w trakcie porannych czynności. Jest również dla osób, które chcą skorygować niedoskonałości jak np. mocno widoczna asymetria twarzy, rzadka linia rzęs czy zanik czerwieni wargowej, który jest dość częstym zjawiskiem i występuje u osób z aktywnym wirusem opryszczki. W przypadku osób, które prowadzą sportowy tryb życia, makijaż permanentny wygląda zawsze pięknie i nie ma ryzyka, że się rozmaże. Makijaż permanentny utrzymuje się w skórze klientki między 12 a 36 miesięcy. Nie jesteśmy w stanie określić trwałości makijażu ponieważ jest to zależne od wielu czynników, na przykład: wieku, typu skóry, rodzaju przyjmowanych leków, układu odpornościowego, zawartości barwnika w skórze (melaniny), unaczynienia skóry, pielęgnacji po zabiegu jak również kolor barwnika czy nadmierne korzystanie z promieni UV.

 

Na czym polega zabieg makijażu permanentnego?

Zabieg polega na aplikacji specjalnego barwnika pod powierzchnię naskórka przy użyciu sterylnej, jednorazowej igły. Zabieg ten możemy wykonać na okolicę: BRWI – jest to najczęściej wykonywany zabieg u Pań. Brwi najsilniej wpływają na wygląd i samopoczucie, ponieważ oprawa oka jest jednym z charakterystycznych elementów naszej twarzy oraz niewerbalnej komunikacji i to właśnie one nadają charakter twarzy. Dzięki zabiegowi na brwi możemy odtworzyć ich kształt, podkreślić łuk brwiowy czy wyrównać asymetrię. USTA – przy tej partii twarzy stosując różne techniki możemy osiągnąć spektakularne efekty. Wyrównujemy kontur ust, przywracamy barwę warg podkreślając naturalny kolor lub całkowicie zmieniamy kolor i nadajemy efekt szminki.

POWIEKI – ten zabieg pozwala nam uzyskać efekt zagęszczenia rzęs lub dla bardziej odważnych kobiet, które lubią podkreślać oczy makijażem, można zastosować kreskę dekoracyjną imitującą eyeliner. Bardzo ważną informacją jest to, że makijaż powiek utrzymuje się najdłużej.

Przygotowanie do zabiegu.

Najistotniejszą rzeczą jest aby przed zabiegiem skóra była dobrze nawilżona , a przede wszystkim nie podrażniona.

 

Dlatego zalecamy:

 • Unikać słońca i solarium ok 7 dni przed zabiegiem
 • Min. Dwa tygodnie przed zabiegiem nie przyjmować antybiotyków
 • W dniu poprzedzającym zabieg unikać inwazyjnych zabiegów, które mogą podrażnić skórę (np. zabiegi z kwasami)
 • Przed zabiegiem nie wykonujemy henny ani depilacji danej okolicy
 • W przypadku zabiegu na powieki, wyjąć soczewki kontaktowe, usunąć sztuczne rzęsy oraz nie stosować odżywek na porost rzęs min. 3 miesiace przed zabiegiem
 • W przypadku zabiegu na usta, zalecamy profilaktyczne stosowanie leku np. Heviran.

W przypadku, gdy Panie wykonywany wcześniej makijaż permanentny danej okolicy w innym gabinecie, zalecamy konsultacje z naszą ingernistką w celu oceny pozostałości poprzedniego makijażu i zastosowaniu się do ewentualnych dodatkowych zaleceń. Być może będzie konieczność usunięcia poprzedniego makijażu za pomocą lasera lub reumovera. Wszystkie informacje dotyczące ewentualnej konieczności usunięcia makijażu oraz doboru metody zabiegowej będą udzielane w momencie konsultacji, ze względu na różne okoliczności oraz indywidualny charakter poprzednich makijaży. Zarówno zabieg laserowy jaki i zabieg z użyciem reumovera można wykonać w naszym gabinecie.

Zalecenia po zabiegu

Najistotniejsza jest pielęgnacja w ciągu kilku godzin i dni po zabiegu. Ma to kluczowe znaczenie dla ostatecznego efektu zabiegu.

 

Bezpośrednio po zabiegu należy:

 • Bezwzględnie wykluczyć spożywanie alkoholu, aspiryny, etopiryny oraz napojów zawierających kofeinę.
 • Nie nakładać makijażu w obszarze pigmentacji,
 • Niestosowania w miejscu pigmentacji mydła, kremów, toników, płynów micelarnych oraz innych kosmetyków zawierających substancje aktywne, unikanie aktywności fizycznej (dot. intensywnego pocenia się).
 • Unikamy miejsc bardzo zakurzonych i zanieczyszczonych
 • Przez kolejne dni myjemy okolicę zabiegową tylko ciepłą wodą
 • W celu osuszenia nie pocieramy skóy ale delikatnie przykładamy papierowa chusteczkę bądź wacik
 • 1-2 razy dziennie nakładamy cienka warstwę kremu, który otrzymacie po zabiegu